Logo

3D model pro IoT

Žáci a učitelé oboru Informační technologie se zapojili do projektu Průša pro školy.
3D model pro IoT

V rámci projektu jsme se rozhodli vytvořit v softwaru Autodesk Fusion 360 učební pomůcku – model soustavy dopravníků. Model tiskneme na tiskárně Průša MK3S+, kterou jsme v rámci projektu získali od firmy Průša. Stavebnici tiskárny část týmu nejdříve sestavila a oživila, zbytek týmu mezitím vytvářel návrhy 3D modelů.

Tiskárna už tiskne první prototypy dílců jednotlivých dopravníků. Doplnila tak naše 3D tiskárny, které žáci využívají ve výuce.

Něco o projektu
Základ bude tvořen dvojicí dopravníků a rozřazovací tlačkou, která přesouvá na druhý dopravník „výrobky“ podle nastaveného počtu. Modulární rozřazovací dopravník bude ovládaný pomocí Arduina. To umožní parametrizovat počet přepravených kusů, ovládat rychlost dopravníku, připojit další dopravníky, vzájemně propojit několik sestav dopravníků apod.

Celou sestavu dále (v rámci výuky) plánujeme propojit do informační soustavy, aby bylo možné evidovat a vyhodnocovat počty výrobků, dobu běhu stroje, chybová hlášení a ostatní události tak, jak je požadováno v Průmyslu 4.0 a IoT.

Více fotografií z projektu naleznete v galerii.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru