Logo

Aktuality

Soutěž "Nejlepší podnikatelský záměr"
V tomto týdnu byla naše škola organizátorem soutěže Nejlepší podnikatelský záměr.
Přihlášky ke studiu
Upozorňujeme uchazeče o studium, že vyplněnou přihlášku mohou doručit na naši školu nejpozději do 1. března 2018. Těšíme se na vás!
Masopust 2018
Jako každý rok i letos naši žáci tvořili oporu masopustního průvodu a vytvářeli tak správnou masopustní atmosféru. Bylo to fajn, přišlo hodně lidí, byla dobrá nálada, průvod procházející městem sledovali kolemstojící a z oken pozorující diváci.
Exkurze v Iveco Czech Republic, a. s., Vysoké Mýto
Ve středu 7.2.2018 se studenti druhého ročníku oboru Dopravní prostředky a třetího ročníku oboru Strojní mechanik zúčastnili exkurze do podniku Iveco Czech Republic, a. s., Vysoké Mýto, který je součástí skupiny CNH Industial N.V.
Divadelní představení Don Quijote De La Mancha
Svérázné zpracování osudů Dona Quijota a věrného služebníka Sancho Panzy, kterému nechyběl humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace, zhlédli 1. února všichni studenti, kteří měli tento den teoretickou výuku.
SFL – Středoškolská futsalová liga 3. kolo
Hostitelem třetího kola futsalové ligy o postup do celostátního finále se stala sportovní hala v Týnu nad Vltavou. Čekala nás dvě utkání s velmi vyrovnanými soupeři.
Konference o znalostní cestě na Tchaj-wan
V úterý 30. ledna 2018 se na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě uskutečnila konference k znalostní cestě na Tchaj-wan (SŠ Kraje Vysočina, 7. - 15. 12. 2017).
Projekt KPBI 2018
V pondělí 29. ledna 2018 se v krajském sídle v Jihlavě konalo vyhlášení soutěží projektu KPBI.
U kovo oborů vrcholí příprava maturantů v CNC programování
V současné době se žáci pilně připravují na praktickou maturitu v Odborném výcviku.
Zetor 7211 pro SPŠ a SOU Pelhřimov
Radní Kraje Vysočina paní Ing. Jana Fialová, MBA dnes předala klíče od traktoru žákům oboru Opravář zemědělských strojů na pracovišti v Kamenici nad Lipou.
Olympiáda AJ
Ve dnech 24. a 25. 1. 2018 se uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce.
Regiontour 2018
Na brněnském Regiontouru – veletrhu, který je největší národní prezentací cestovního ruchu v ČR – se spolu s Agenturou Dobrý den Pelhřimov představila také naše škola.
Největší vlajka České republiky
K příležitosti 100. výročí vzniku samostatného státu byla vyrobena vlajka České republiky o rozměrech 1806 x 1211 cm a hmotnosti 24, 9 kg.
The Bear was here!
Stejně jako v loňském roce jsme i letos ve spolupráci s Obchodní akademií pozvali divadelní spolek The Bear Company, aby pro nás jeho členové sehráli představení v angličtině.
"Hello, my name is Yannick."
Takto u nás v pátek 12.1. začínaly některé hodiny angličtiny, protože jsme opět využili nabídky pana Donáta ze Starého Pelhřimova a pozvali do hodin rodilého mluvčího, tentokrát z Británie.
Setkání školního parlamentu - leden 2018
Setkání našeho školního parlamentu se uskuteční ve čtvrtek 25. ledna 2018 v 8:00 h ve sborovně na ulici Friedova (pro třídy z budovy Friedova, Růžová).
Podnikatelský záměr 2018
Začátkem letošního roku opět proběhlo místní kolo soutěže "Nejlepší podnikatelský záměr".
Slavnostní vánoční večeře na DM
Ve středu 20. 12. 2017 jsme společně povečeřeli a popřáli si Vánoce jak z pohádek, bez starostí a bez hádek.
Vánoční sportovně společenský den
20. 12. 2017 - tradiční vánoční akci máme úspěšně za sebou. V letošní nabídce bylo bruslení, kuželky, stolní tenis, sálová kopaná, volejbal, florbal a společenské hry.
Projekt síť podpory nadaných studentů
Dne 13.12.2017 se na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě uskutečnilo slavnostní zakončení projektu na podporu nadaných studentů.
Třem králům šijeme pláště
Pod vedením paní Dagmar Marešové, mistrové oboru oděvní technik-návrhář šijeme v těchto dnech pláště pro koledníky lednové tříkrálové sbírky.Tu už tradičně v celém okrese Pelhřimov díky desítkám dobrovolníků pořádá Oblastní charita Pelhřimov.
Po úspěšném začátku ve Středoškolské futsalové lize naše družstvo tentokráte cestovalo za novými soupeři do Třeboně.
Hola de Espaňa 3
A téměř už i ADIÓS...
Dárek pro autoobory - slavnostní předání automobilů školám
Pomyslný klíč od automobilu Hyundai i30 převzal ředitel školy Mgr. Hlaváček a učitel odborných předmětů Ing. Vytiska od společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. za symbolickou jednu korunu.
KB florbal challenge
Florbalový turnaj žáků středních škol pod záštitou Českého florbalu proběhl ve středu 13. 12. 2017. Proti našemu družstvu se postavila družstva z Gymnázia Pacov a SČMSD Humpolec.
Hola de Espaňa 2
Za Kolumbem do Sevilly a za opicemi na Gibraltar...
Znalostní cesta na Tchaj-wan studentů středních škol Kraje Vysočina
7. prosince započala devítidenní cesta studentů po Tchaj-wanu s tématikou elektromobility.
Hola de Espaňa 1
DESPACITO objevujeme v rámci projektu Erasmus+ "How About Trainings in Spain" jižní Španělsko.
Romance pro křídlovku
Básnickou povídku Františka Hrubína Romance pro křídlovku v podání Městského divadla Kladno zhlédly třídy MSD3, MEO4 a STD4 28. listopadu.
Mikulášský  večer na Domově mládeže
Dne 6. 12.2017 se v jídelně SPŠ a SOU Pelhřimov ve večerních hodinách konala oslava dne svatého Mikuláše.
Klavírní koncert na Domově mládeže
Dne 30. 11. 2017 se na Domově mládeže v Pelhřimově uskutečnil klavírní koncert.
Školní kolo olympiády z českého jazyka
V pátek dne 1.12. se sešli příznivci mateřského jazyka ze 3. a 4. ročníků čtyřletého studia, aby poměřili svoje znalosti z mluvnice a slohové dovednosti. V nabité soutěži se dobře prezentovalo 12 studentů, včetně 4 dívek.
Poděkování do školní kuchyně
Děkujeme našemu týmu ze školní kuchyně za kvalitní přípravu jídel a snahu potěšit naše chuťové pohárky a zpříjemnit tak každý náš den.
V letošním školním roce se na naší škole v Pelhřimově opět v rámci projektu „Finanční gramotnost do škol“ uskutečnily přednášky z oblasti finančního vzdělávání.
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy jako Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, na základě žádosti SPŠ a SOU Pelhřimov o dotaci rozhodlo o jejím poskytnutí.
Kroužek šití – "Šití, určitě tě chytí"
Na naší škole proběhlo první setkání kroužku šití, v plně zařízených prostorách školy, včetně materiálového a technického vybavení.
V tělocvičně ZŠ Osvobození se v pondělí 27. 11. 2017 sešlo sedm družstev florbalistů. Losem byla družstva rozdělena do dvou skupin a bylo určeno pořadí zápasů. Ve skupině hrál „každý s každým“ a dvě družstva postupovala do čtyřčlenné finálové skupiny.
Vzdělání a řemeslo 2017
Tak jako každý rok i letos se naše škola zúčastnila soutěže v Č.Budějovicích "Vzdělání a řemeslo 2017".
Opravné písemné závěrečné zkoušky v zimním termínu se uskuteční 1. prosince 2017 ve Friedové ulici v učebně č. 47 od 8:00 hodin.
Exkurze Edscha Automotive
Žáci 1. ročníku učebního oboru Opravář zemědělských strojů se v rámci odborného výcviku zúčastnili exkurze v kamenickém výrobním podniku Edscha Automotive, vyrábějícím komponenty do automobilů různých značek z téměř celého světa.
SFL – Středoškolská futsalová liga
Opět po roce vstoupili naši žáci do nového ročníku Středoškolské futsalové ligy.
Ajťáci na Veletrhu mezinárodních příležitostí
V úterý 14. 11. se studenti 3. ročníku oboru IT zúčastnili „Veletrhu mezinárodních příležitostí“ pořádaného o. s. Hodina H.
Zajímavá proměna školních tříd – Firemní den na SPŠ a SOU Pelhřimov
V rámci Dne otevřených dveří se na naší škole uskutečnil Veletrh firem a pracovních příležitostí.
Velký úspěch naší žákyně Miroslavy Bartošové na Hairdresser Open 2017
Ocenění z mezinárodní kadeřnické soutěže patří i naší škole. Na mezinárodní soutěži, které se zúčastnili zástupci z šesti zemí, obsadila naše žákyně Miroslava Bartošová skvělé třetí místo a to v nejnáročnější kategorii „Variace na čtvero ročních období“.
Dne 21. 11. 2017 se ve školní jídelně z důvodu odstávky elektrické energie nevaří. Obědy budou všem odhlášeny.
První pomoc do škol
Celokrajský projekt První pomoc do škol poskytuje mladým lidem základní znalosti v poskytování laické zdravotnické první pomoci. Projekt je každoročně realizovaný na základních a středních školách v Kraji Vysočina již od roku 2004.
Okresní kolo v basketbalu
Dne 6. 11. 2017 změřili naši žáci své schopnosti v rámci okresního kola v basketbalu se soupeři z gymnázií v Pacově a Humpolci.
Projekt Finanční gramotnost do škol
Žáci 3. ročníků oborů Opravář zemědělských strojů, Mechanik opravář motorových vozidel a Zemědělec farmář v Kamenici nad Lipou se zúčastnili zajímavé přednášky na téma Finanční vzdělávání.
Vážení rodiče, vyhlašuji volby do Školské rady Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov.
Vítězství v Okresním kole v kopané
V letošním Poháru Josefa Masopusta naši žáci bez zaváhání porazili všechny soupeře a zajistili si tak postup do krajského kola.
Traktor Zetor Proxima 80
Flotila našich vozidel určených pro výuku autoškoly se rozrostla o traktor Zetor Proxima 80.
Představení "Karel IV. od Ká do el"
Ivan Urbánek působí jako herec, autor dětských představení a folklorních pořadů, muzikant a speciální pedagog.
David Svoboda - pilot dronu na mezinárodních závodech DCL
Student naší školy David Svoboda (ITS1) se díky absolutnímu vítězství (junioři i senioři) v 7. kole Světového poháru v Trenčíně (SK) nominoval do špičkového československého 4-členného týmu Rotorama.
Hra Gazdina roba ve zpracování pro mladé
Po roce se studenti (konkrétně třídy 3 ITS, 4 IT a 4 MSD) ocitli v táborském divadle Oskara Nedbala, kde plzeňské Divadlo Alfa uvedlo Gazdinu robu.
Automobil Hyundai i30 – nová učební pomůcka pro žáky školy
Na Střední průmyslovou školu a Střední odborné učiliště Pelhřimov se podařilo získat pro žáky školy od firmy Hyundai Motor Manufacturing Czech ke studijním účelům novou učební pomůcku – automobil tovární značky Hyundai i30.
Projekt Holandský kulečník podruhé
Tento týden probíhá v Německém Hombergu druhá část mezinárodního projektu "Holandský kulečník - Flipkicker".
Konference Enerosol
20. října 2017 se zástupci naší školy zúčastnili Hodnotící konference projektu Enersol za období 2015 – 2017, která se uskutečnila v nádherném prostředí Vzdělávacího centra Floret v Průhonicích u Prahy.
Svatohubertská troubená mše svatá v Kamenici nad Lipou
Už čtvrtou Svatohubertskou troubenou mši pořádala o minulém víkendu Družina mladých myslivců při SPŠ a SOU Pelhřimov v Kamenici nad Lipou.
Projekt 72 hodin
72 hodin - tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po páté. Kdykoliv během těchto 72 hodin, a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pouští do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí.
Koncert na Domově mládeže
Dne 17. 10. 2017 se na jídelně od 19.00 hodin uskutečnil koncert Alana Paclíka z KD3, který hrál na elektrickou kytaru a zpíval písně vlastní tvorby.
Exkurze DDL Lukavec
Dne 11. 10. 2017 se konala exkurze oborů Truhlář a Operátor dřevařské a nábytkářské výroby do odborné firmy DDL Lukavec, české středně velké firmy se stabilními vlastníky, kteří se aktivně podílejí na řízení a provozu firmy.
Žáci z naší školy opět zabodovali na Mistrovství České republiky v orbě
V letošním roce soutěžili za SPŠ a SOU Pelhřimov, pracoviště Kamenice nad Lipou, dva žáci, a to Petr Šteidl s otočným dvouradličným neseným pluhem a Oliver Sztarsich s klasickým jednostranným dvouradličným neseným pluhem.
Podzimní turnaj Carrom
Dne 6. 10. 2017 se konal Podzimní turnaj Juniorů ve hře CARROM na soukromém gymnáziu v Letohradě. Naší školu SPŠ a SOU Pelhřimov reprezentovalo 8 žáků.
Poděkování za podzimní akce
Srdečně děkujeme všem laskavým dárcům za pomoc.
Pomáháme vzdělávat studenty z Voroněže
Na vzdělávací návštěvu k nám zavítali ze školy ve Voroněžské oblasti.
Soutěž S Vysočinou do Evropy
Spolu se začátkem nového školního roku máš příležitost zúčastnit se 9. ročníku soutěže S Vysočinou do Evropy. Jedná se o vědomostní soutěž zaměřenou na geografii, historii, umění nebo významné osobnosti a události, které jsou spjaté s naším regionem.
Mistrovství Středočeského kraje v soutěžní orbě
Dne 5. 10. 2017 proběhlo v rámci 3. polního dne v Čáslavi mistrovství Středočeského kraje v soutěžní orbě.
Dožínky 2017
V sobotu 2. září 2017 proběhly na pelhřimovském náměstí tradiční dožínky, jako oslava práce zemědělců k ukončení žňových prací. Jednou z expozic, které byly zaměřeny především na zemědělství a potravinářství, byl i stánek SPŠ a SOU Pelhřimov.
Ve středu 11. 10. 2017 v 8:00 h se ve sborovně ve Friedově ul. koná setkání zástupců školního parlamentu všech tříd.
Středoškolský atletický pohár – krajské kolo
V úterý ráno se před školou sešlo jedenáct závodníků – atletů. Po mnohaleté přestávce jeli závodit na krajské kolo Středoškolského atletického poháru do Jihlavy.
Novinka ze školní jídelny
Vzhledem k moderní gastronomii v naší jídelně připravujeme pro strávníky novinku, čerstvé chlazené těstoviny. V jídelníčku budou označeny v závorce (chlazené těstoviny).
Výměnný projekt žáků SPŠ a SOU Pelhřimov s žáky z SRN města Fritzlar – Hessensko
V měsíci září naši školu navštívili žáci s partnerské školy v SRN z města Fritzlaru z Hessenska. Je to již po druhé, kdy žáci z oboru Farmář přijeli na výměnný pobyt.
Návštěva z USA
V pátek 23.9. jsme v naší škole v rámci hodin angličtiny přivítali Carolyn a Dala Johnsonovy ze Severní Karolíny v USA. Studenti si tak měli možnost vyzkoušet komunikaci s rodilými mluvčími a dozvěděli se i něco ze současného dění v USA.
Společně se adaptujeme
Jako každý rok, tak i letos, se konal adaptační kurz pro žáky 1. ročníků. Akce se uskutečnila v Cyklocampu Staré Město pod Landštejnem. Celkem se jí z pěti tříd zúčastnilo 124 žáků se svými třídními učiteli, učiteli a zdravotnicí.
Den otevřených dveří v nástrojárně Edscha se SPŠ a SOU Pelhřimov
SPŠ a SOU Pelhřimov se 16. 9. 2017 již tradičně zúčastnila dne otevřených dveří v nástrojárně Edscha Jindřichův Hradec. Někteří naši žáci strojírenských oborů, pocházející z tohoto regionu, vykonávají svou odbornou praxi právě v tomto podniku.
Letošního ročníku Středoškolského atletického poháru se zúčastnilo celkem 6 družstev. Náš dívčí i chlapecký atletický výběr se utkal s atlety a atletkami z Gymnázia Humpolec a z Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov.
Soutěž Machři roku 2017
Dne 14. 9. 2017 se žáci naší školy oboru Strojní Mechanik (Pavel Anděl a David Kubiska) a oboru Elektro-Silnoproud (Vojtěch Červenka a David Keller) zúčastnili celostátní soutěže Machři roku 2017, která se konala v Praze.
Exkurze do firmy Dormer Pramet – Šumperk
Dne 12. 9. 2017 se zúčastnili studenti oborů mechanik seřizovač (MS3 a MS4) a 2 pedagogičtí pracovníci "Dnů obrábění 2017".
Povzbuzení seniorů
Svou zručností a poskytnutými službami se o povzbuzení klientů Domova seniorů v Proseči u Pošné postarali žáci oboru Kadeřník. O služby našich žáků je po prázdninách opravdu velký zájem, což svědčí o dobře odvedené práci.
Ředitelské volno 29. 9. 2017
Ředitel Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov, vyhlašuje podle §24 zákona odst. 2 č. 561/2004 Sb. (školský zákon) na den 29. září 2017 (pátek) z organizačních a provozních důvodů ředitelské volno pro žáky školy.
Výlet na Orlí hnízdo
5. září navštívilo téměř padesát žáků naší školy oblast Berchtesgaden, zajímala je proslulá Hitlerova pevnost Kehlsteinhaus (Orlí hnízdo) a Königsee, jedno z nejhlubších a nejčistších jezer střední Evropy.
ME v orbě
Dušan Mihalik, vicemistr České republiky v soutěžní orbě, reprezentoval ve dnech 18. – 20. 8. 2017 spolu se svým trenérem, učitelem odborného výcviku Josefem Cinkem naši školu a Českou republiku na Mistrovství Evropy v orbě ve švýcarském Diessenhofenu.
Podzimní termíny zkoušek 2016/17 najdete na zvláštních stránkách.
V souborech naleznete výsledky 3. kola přijímacího řízení pro školní rok 2017/18.
Sdílíme pozvánku na tradiční Putimovskou lávku, která se koná 29. 7. 2017.
Provoz je zajištěn každou středu od 8:00 do 14:00 hodin. Od 17. 7. do 28. 7. 2017 dovolená. Od 28. 8. 2017 je provoz zajištěn denně od 8:00 do 14:00 hodin.
Školní kolo CORNY atletického poháru družstev
V úterý 27. 6. 2017 se na atletickém stadionu v Pelhřimově uskutečnil 1. ročník školní soutěže Corny atletického poháru, kde mezi sebou soutěžili žáci jednotlivých tříd naší školy z Kamenice a Pelhřimova.
Druhé místo v celostátní soutěži Virtual Reality Cup 2017
I v letošním školním roce se studenti 3. ročníku oboru Informační technologie zapojili do celostátní soutěže v 3D počítačové grafice Virtual Reality Cup 2017, jejíž letošní téma bylo „Sakrální stavba“.
Letošní turistický kurz proběhl 19. – 23. června za účasti 52 žáků (17 cyklistů a 35 pěších). Opět jsme byli v Rekreačním středisku Želivka, kde se o nás dobře starali.
Proměny z rukou našich kadeřníků
Kreativitu, zručnost i umění komunikace uplatnili naši žáci oboru Kadeřník v posledních dnech hned na několika akcích.
Výměnná stáž studentů IT Pelhřimov – Bratislava 2017
Ve dnech 12. – 16.6 2016 se uskutečnila první část výměnné stáže studentů oboru Informační technologie. Do partnerské SOŠ Informačných technológií v Bratislavě zavítala skupina našich šesti žáků třetího ročníku oboru Informační technologie.
15. 6. 2017 - kulturně vzdělávací zájezd – Brno – Mahenovo divadlo - Antonín Dvořák - „Čert a Káča“
Konference StreTech 2017 - ČVUT Praha
Na Fakultě strojní ČVUT v Praze proběhl 12. ročník StreTechu.
Exkurze Panas a Felder
Dne 8. 6. 2017 se zúčastnilo 7 žáků dřevo oborů a 2 pedagogičtí pracovníci technologických dnů ve firmě Panas a ve firmě Felder v Praze.
O prázdninách vaří školní jídelna SPŠ a SOU Friedova 1469 Pelhřimov v termínech 3. 7. - 21. 7. 2017 a 21. 8. - 31. 8. 2017.
Oznamujeme, že z důvodu malého počtu zájemců o studium nástavbového oboru Podnikání – denní forma studia nebude tento obor ve školním roce 2017-2018 od 1. 9. 2017 otevřen. Mgr. Pavel Hlaváček ředitel SPŠ a SOU Pelhřimov
Výsledky přijímacího řízení
Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2017/18 naleznete ve zvláštních souborech:
Projekt Holandský kulečník - Holländisches Billiard (2017)
V týdnu od 28. 5. do 2. 6. 2017 jsme na naší škole přivítali studenty a učitele z partnerské školy z německého Hombergu. Mezinárodním projektem „Holandský kulečník - Holländisches Billiard“ jsme úspěšně navázali na naší trvající dlouholetou spolupráci.
Zlatá jehla Prostějov 2017
Ve čtvrtek 8. května jsme se jako každoročně zúčastnili mezinárodní soutěže Zlatá jehla v Prostějově. Kromě České republiky přijeli i žáci ze Slovenska a Rakouska. Soutěžili jsme v kategorii Knoflík. Krédem našich děvčat je ,,Buď v pohodě, buď knoflík."
Soutěžili, vyhráli a Vysočina jim gratuluje!
Studují střední odborné školy, jsou ve druhém a třetím ročníku, letos vybojovali skvělá ocenění v celostátních soutěžích...
Elektrikář - dálkové studium
Vzdělávací program je koncipován jako dálkové tříleté studium, jehož absolvent získá složením závěrečné zkoušky podle platných předpisů MŠMT výuční list.
Soutěž stavebních oborů SUSO 21. ročník
Ve dnech 12. až 13. května 2017 se naši žáci oboru truhlář Jan Mimra a Matěj Franc zúčastnili postupového kola soutěže SUSO. Soutěžilo se v kategorii družstev v oborech zedník a truhlář.
Pro jarní termín školního roku 2016/17 byly zveřejněny rozpisy maturitních i závěrečných zkoušek.
Exkurze do Národního technického muzea Praha
Dne 11. května 2017 navštívili žáci 2. ročníku oboru Opraváři zemědělských strojů a žáci 3. ročníku oborů Mechanik opravář motorových vozidel, Zemědělec farmář a Ošetřovatelka z Kamenice nad Lipou Národní technické muzeum v Praze na Letné.
Oblastní kolo jízdy zručnosti
4.5.2017 proběhlo již tradičně oblastní kolo jízdy zručnosti s traktorem a přívěsem.
Účast na finále celorepublikové soutěže OfficeArena 2017 v Praze
V úterý 9. května 2017 se v sídle společnosti Microsoft ČR v Praze konalo celorepublikové finále soutěže OfficeArena 2017. Poprvé i s naší účastí. Mezi čtrnáct nejlepších z Česka v kategorii B (střední školy) postoupil Filip Hromádko z třídy IT3.
Pobyt žáků z SPŠ a SOU Pelhřimov, obor Farmář v  SRN – Hesensko, ve městě Fritzlar
V týdnu od 23. 4. do 28. 4. 2017 sedm žáků z oboru Farmář strávilo na výměnné praxi v partnerské škole ve městě Fritzlar, které leží ve spolkové zemi Hesensko.
2. kolo přijímacího řízení 2017/18
Volná místa ve 2. kole přijímacího řízení pro školní rok 2017/2018.
Čistá Vysočina 2017
Dne 19.4.2017 se studenti 1. ročníků ze tříd 1STD, 1IT, 1MM zúčastnili úklidu veřejných prostranství v rámci akce Čistá Vysočina.
Dny otevřených dveří - HZS Kamenice nad Lipou
Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina - Pobočná stanice Kamenice nad Lipou pořádala 3. a 4. května 2017 DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ.
Mravenec
Žáci oboru Truhlář pod vedením učitele odborného výcviku pana Josefa Brabce vyráběli sochu mravence.
Projekt Finanční gramotnost do škol
4. května 2017 se žáci 3. ročníků oborů Opravář zemědělských strojů, Mechanik opravář motorových vozidel, Zemědělec farmář a Ošetřovatelka v Kamenici nad Lipou zúčastnili zajímavé přednášky na téma Finanční vzdělávání.
Divadélko pro školy z Hradce Králové odehrálo v pátek 29.4.2017 představení nazvané Divadelní cestopis.
Exkurze do TPCA Kolín
Dne 3.5.2017 se žáci třetího ročníku oboru Opravář zemědělských strojů a prvního a druhého ročníku Mechanik opravář motorových vozidel zúčastnili exkurze do kolínské automobilky Toyota Peugeot Citroën Automobile.
Úspěch na Zlatém poháru Linde
Ve dnech 24. -26. 4. 2017 se žáci naší školy zúčastnili národní soutěže ve svařování Zlatý pohár Linde, kterou pořádala Střední odborná škola Frýdek-Místek.
V pátek 21. 4. 2017 žáci třídy MM 1 a MSD 2 absolvovali besedu s cestovateli ze skupiny Zvedni Zadek a Cestuj.
Seminář firmy DORMER PRAMET pro obor Mechanik seřizovač
Dne 25. 4 .2017 se uskutečnil seminář této firmy jak pro žáky 1., 3., a 4. ročníku oboru Mechanik seřizovač, tak i pro učitele. Obor je zaměřen na CNC programování.
Výuka programování na CNC strojích ve 2. ročníku oboru Mechanik seřizovač
K praktické výuce od 2. ročníku patří programování CNC obráběcích strojů.
Úspěšná účast studentů oboru IT v soutěži Office Arena 2017
Studenti 2. a 3. ročníků oboru Informační technologie se účastnili v průběhu třetího čtvrtletí školního kola soutěže Office Arena 2017.
Studenti oboru IT v soutěži Prezentiáda 2017
Zájemci z řad studentů 2. a 3. ročníku se v měsících březen a duben účastnili soutěže v prezentačních dovednostech „Prezentiáda“.
Borneo a Papua: Necestou k rituálům
Přednáška s živým slovem představila ostrovy Borneo, Biak, Papua a Bali.
Nabídka zaměstnání na naší škole
Hledáme nové kolegy na pozice učitel/ka odborného výcviku ELEKTRO – slaboproud a kuchař/ka do školní jídelny.
Cena hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost
Kraj Vysočina v rámci této soutěže oceňuje snahy firem a organizací, které do svých provozních činností integrují zájmy sociální, environmentální, etické, lidskoprávní a také zájmy zákazníků.
Velikonoční turnaj tříd
Letošní basketbalový turnaj se konal ve středu 12. 4., bezprostředně před velikonočními prázdninami.
Soutěž ZPS
Chcete se zapojit do soutěže pro žáky středních zemědělských škol a učilišť?
Čistá Vysočina 2017
11. dubna 2017 se žáci 2.OZS Opravář zemědělských strojů v Kamenici nad Lipou zúčastnili akce Čistá Vysočina.
Konstrukce CK tanku pro pivovary v programu CATIA
16 studentů 4. ročníku oboru Strojírenství v letošním školním roce konstruovalo v rámci předmětu Konstruování na počítači sestavu cylindrokónického (CK) tanku v softwaru CATIA. Podobně jako loni proběhl tento projekt ve spolupráci s Pacovskými strojírnami
Spolupráce s výrobním družstvem DUP
Při souvislé praxi našich děvčat, jsme navázali velmi dobré vztahy s pracovníky i vedením družstva.
Okresní kolo v kopané - Pohár Jiřího Masopusta
V úterý 4. 4. 2017 se v Pelhřimově na fotbalovém hřišti Za Kalvárií konalo okresní kolo v kopané chlapců za účasti čtyř družstev.
Seminář Kvalita v automobilovém průmyslu
Společnost Hyundai Motor Manufakturing Czech ve spolupráci se Sdružením automobilového průmyslu, partnerem IQ Industry, pořádala dne 29.3.2017 odborný seminář pro učitele středních škol na téma Kvalita v automobilovém průmyslu.
Soutěž odborných vědomostí a dovedností oboru TRUHLÁŘ 2017
Ve čtvrtek 30. 3. 2017 se konal v našich dílnách Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov 14. ročník krajské soutěže oboru truhlář. Čtrnáct truhlářů prokazovalo svoji zručnost i teoretickou znalost svého oboru.
Carrom 2017
Mistrovství České republiky juniorů ve hře Carrom a soutěžní přehlídky společenských účesů žáků oboru Kadeřník, Jarní turnaj Mistrovství České republiky v Carromu 2017.
Výuka programování v odborném výcviku
Žáci oboru Mechanik seřizovač 2. ročník se učí základům CNC programování na CNC frézce EMCO MILL 250.
Testování nástrojů při praktické výuce na CNC frézce
V druhém pololetí školního roku 2016/17 měli možnost žáci oboru Mechanik seřizovač 3. ročník při výuce CNC programování otestovat nástroje zapůjčené firmou TGS.
Dne 23. března 2017 se žáci oborů Zemědělec – Farmář 2. AUZ a Opravář zemědělských strojů 1. AOZ z pracoviště Kamenice nad Lipou zúčastnili Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.
Ampér 2017
Dne 23.3.2017 se zúčastnili studenti elektro oborů veletrhu AMPÉR 2017 v Brně.
Práce našich kadeřnic
Přijďte se podívat v pátek 31. března 2017 od 14 hodin na přehlídku společenských účesů!
Příprava na praktickou maturitní zkoušku
Naše děvčata oboru Oděvní technik - návrhář se pečlivě připravují na praktickou maturitní zkoušku.
Exkurze B&R automation v Eggelsbergu
Dne 16. 3. 2017 se žáci tříd IT3 a IT4 zúčastnili exkurze do firmy B&R automation v Eggelsbergu v Rakousku.
Exkurze IVECO
Ve čtvrtek, 9. března 2017 vyrazila parta složená z tříd 3Z, 4MS a 3DP do firmy Iveco Czech Republic, a. s. Vysoké Mýto, do největšího výrobního závodu značky Iveco Bus, která je součástí skupiny CNH Industial N.V.
Dne 15. 3. 2017 se žáci Červenka Vojtěch, Hajný Dominik, Pípal Marek, Vít Tomáš, Zaňák Jiří a Zelenka Martin zúčastnili fyzikálního workshopu z fyziky na téma " Sledování silového působení a pohybu" na ZŠ Osvobození v Pelhřimově.
Krajská soutěž oboru Truhlář
30. 3. 2017 naše škola pořádá 14. ročník Soutěže odborných vědomostí a dovedností oboru Truhlář.
Krajská soutěž oborů elektro - Řemeslo Vysočiny 2017
Ve středu 15. 3. 2017 se na SPŠ v Třebíči konalo krajské kolo soutěže odborných dovedností v elektro oborech se zaměřením na slaboproud a silnoproud.
Národní konference ENERSOL 2017 v Pelhřimově
Ve dnech 14. 3. – 15. 3. 2017 se konal v KD Máj 13. ročník národního kola konference ENERSOL 2017, jehož tématy jsou obnovitelné zdroje energie, snižování energetické náročnosti a omezování emisí v dopravě.
Mistrovství ČR juniorů a Jarní turnaj ve hře Carrom
se koná ve dnech 31. 3. a 1. 4. 2017.
Volný čas na domově mládeže v Kamenici nad Lipou
Co děláme po škole na DM v Kamenici?
Dne 1.března 2017 se v Třebíči konalo regionální kolo celostátní odborné soutěže Automechanik Junior 2017.
Soutěž odborných dovedností oboru Strojní mechanik
Žáci 3. ročníku oboru Strojní mechanik: Čech Lukáš a Bartoška Ondřej se zúčastnili krajského kola soutěže KOVO JUNIOR 2017 v Chotěboři dne 2. - 3. 3. 2017.
Celostátní konference projektu Enersol ČR 2017
Asociace Enersol, Ministerstvo životního prostředí, Státní fond životního prostředí, společně s Krajem Vysočina, městem Pelhřimov a SPŠ a SOU Pelhřimov
Školní lyžování 2017
Letošní zima a sněhové podmínky přímo vyzývaly k nějaké lyžařské akci.
Řemeslo Vysočiny 2017
Naši studenti se zúčastnili krajské soutěže "ŘEMESLO VYSOČINY 2017" ve Žďáru nad Sázavou.
Soutěž „Najlepší podnikatelský zámer“
Ve dnech 14. – 16. 2. 2017 proběhla ve Střední odborné škole obchodu a služieb, Dolný Kubín mezinárodní soutěž v oblasti podnikání.
Výroba nože na sekačku
Společný projekt oborů Strojírenství a Mechanik seřizovač.
Wöhler Bohemia s.r.o. - 3D tisk
V oboru Strojírenství byly vytvořeny na 3D tiskárně tisky 4 druhů dílců po 4 kusech pro firmu Wöhler Bohemia s.r.o.
Exkurze stojařů do TPCA, s.r.o.  Kolín
Ve středu 15. února 2017 zamířila výprava složená z tříd 2ST a 3ST do rovinatého a předjarním sluncem zalitého Polabí, kde už jsme byli očekáváni ve firmě Toyota Peugeot Citroën Automobile Czech, s.r.o., Kolín.
Enersol 2017
Již v 13. ročníku environmentálního vzdělávacího a soutěžního projektu ENERSOL opět naše škola zaznamenala úspěch.
Výstava studentů SPŠ a SOU Pelhřimov
Od 1. února do 28. února 2017 vystavují naši žáci oboru Kadeřník své výtvarné práce v Městské knihovně Pelhřimov - oddělení beletrie. Všichni jste srdečně zváni.
Úspěch v celorepublikovém finále projektu „Kraje pro bezpečný internet (KPBI)“
7. února se Patrik Růžek, student 3. ročníku oboru Informační technologie, zúčastnil celorepublikového finále Kvízu Plus projektu „Kraje pro bezpečný internet (KPBI)“.
Cestovatelská přednáška
Cestovatelská přednáška „Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela“ aneb pěšky z České republiky až k oceánu na západ Španělska.
SPŠ a SOU Pelhřimov přijme kuchaře(ku) do školní jídelny na pracoviště v Kamenici nad Lipou.
Dne 1.února 2017 proběhlo místní kolo soutěže „Nejlepší podnikatelský záměr“.
Dvojitý úspěch našich „ajťáků“ v projektu „Kraje pro bezpečný internet (KPBI)“
V pátek 27. ledna 2017 se v krajském sídle v Jihlavě konalo vyhlášení soutěží projektu KPBI.
V pátek 20. 1. 2017 se v Českých Budějovicích konalo krajské kolo středoškolské futsalové ligy. Našimi soupeři byli žáci z budějovického gymnázia a střední zdravotní školy.
V úterý 31. 1. 2017 v 9:40 h se uskuteční VE SBOROVNĚ ve Friedově ulici a ve čtvrtek 2. 2. 2017 v 9:40 h v Růžové ulici setkání zástupců školního parlamentu.
Chystáme se na Regiontour
Ve čtvrtek a v pátek vás zdarma učešeme!
Kostýmy pro Tři krále
Mladé návrhářky ušily kostýmy pro Tři krále.
Druhé kolo futsalové  ligy
Ve čtvrtek 5. 1. 2017 se v Třeboni ve sportovní hale konalo druhé kolo středoškolské futsalové ligy. Kromě známého soupeře z táborské střední školy nám přibyli noví soupeři z třeboňského gymnázia a střední školy z Českých Velenic.
Den otevřených dveří
Všechny zájemce o studium na naší škole tímto zveme na třetí Den otevřených dveří, který se koná ve čtvrtek 12. 1. 2017 ve všech budovách naší školy.
3D tisk v projektu MINIPIVOVARU
Žáci 4. ročníku oboru Strojírenství v roce 2016 nejprve v rámci exkurze v Pacovských strojírnách viděli reálnou konstrukci a výrobu minipivovaru, načež ve spolupráci s touto firmou podle požadovaného zadání vytvořili reálný 3D model v softwaru CATIA.
Muzeum automobilky Škoda
Dne 21.12.2016 dostali žáci třetího ročníku oboru Mechanik opravář motorových vozidel jako vánoční dárek exkurzi do Mladé Boleslavi, kde navštívili Muzeum automobilky Škoda a výrobní závod Škoda Auto a.s.
Vánoční oslava na DM
Letošní kalendářní rok jsme 19. 12. 2016 zakončili slavnostní večeří s kulturním programem.
Vánoční sportovně společenský den
Vánoční sportovně společenský den je naší již tradiční předvánoční akcí.
Divadlo Maryšo! Evo! Dom!
Divadlo Spektákl tvoří studenti a čerství absolventi DAMU a JAMU. Soubor působí především v Praze, žáci MAT 4, STD 4 a IT 4 se za ním vydali 8. prosince do Tábora.
Projekt ve spolupráci s Pacovskými strojírnami
Konstrukce CK tanku pro pivovary v programu CATIA.
Soutěž G2 Florbal Challenge se hraje pod patronátem Českého florbalu. Florbalisté z prvních a druhých ročníků středních škol se postupně probojovávají do republikového finále, které proběhne v O2 Aréně.
Vánoce na DM
Na DM v Pelhřimově šikovná děvčata vyrábí vánoční dekorace a dárečky pro své blízké.
Hackathon Junior 2016
Tým našich studentů se ve dnech 2. a 3. prosince 2016 zúčastnil 1. ročníku programátorské soutěže Hackathon Junior 2016. Hlavními pořadateli soutěže jsou JA Czech a AT&T.
V Alternátoru se budou prezentovat střední školy Kraje Vysočina
Ekotechnické centrum Alternátor v Třebíči bude od 8. prosince dějištěm velké prezentace středních škol.
Vánoční sportovně společenský den 2016
Vánoční sportovně společenský den pro studenty naší školy se bude konat 21. prosince 2016 od 8:00 hodin.
V pondělí 5. 12. 2016 se žáci tříd 1IT, 1STD, 2ITS a 3STD zúčastnili v aule Obchodní akademie Pelhřimov představení Frank Novotny and the Case of the Present Perfect, se kterým k nám zavítalo pražské divadlo The Bear Company.
Krajské kolo v basketbalu - chlapci
Dne 25. 11. 2016 se v Jihlavě konalo krajské kolo v basketbalu chlapců, na které jsme odjeli oslabeni o dva hráče základního kádru, kteří se těsně před turnajem zranili. I přes tuto nepříjemnost jsme odjeli s odhodláním bojovat o co nejlepší umístění.
V úterý 29. 11. 2016 se naši žáci vydali do Jindřichova Hradce na první letošní turnaj Středoškolské futsalové ligy.
V rámci středoškolských sportovních soutěží se družstvo našich volejbalistů ze tříd STD 4 (Martin Maršík, Josef Pilský, Marek Vlk, Milan Mazáč, Tomáš Jírů) a MAT 4 (Jan Máca, Leoš Kunar) zúčastnilo volejbalového turnaje.
Výstava Vzdělání a řemeslo 2016
Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov se již poněkolikáté prezentovala na největší přehlídce středního odborného a učňovského školství v ČR.
Florbal – chlapci
Po florbalovém turnaji děvčat následoval 28. listopadu turnaj chlapců. O postup do krajského kola se utkalo šest družstev – gymnázia Pacov a Humpolec, Gymnázium a obchodní akademie Pelhřimov, Hotelová škola, ČZA Humpolec a my.
Digital Media Conference 2016
Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 se vybraní studenti oboru Informační technologie zúčastnili mezinárodní konference „Digital Media Conference 2016“.
Florbal - děvčata
V pondělí 21. listopadu se ve školní tělocvičně na Osvobození sešlo sedmičlenné družstvo našich florbalistek – Klára Doktorová (STD1), Věra Chalupová, Kristina Javorská (KD3), Jana Kostkubová, Jana Pavlátová, Šárka Razimová (IT3), Leona Ďásková (ITS2).
Ředitelské volno
Oznamuje našim studentům i jejich zákonným zástupcům, že dne 18. 11. 2016 je v naší škole ředitelské volno. Zároveň upozorňujeme všechny strávníky, že školní jídelna tento den nevaří.
Okresní kolo v basketbalu
Dne 7. 11. 2016 se ve Sportovní hale Pelhřimov konalo okresní kolo v basketbalu chlapců za účasti tří středních škol. V obou zápasech naši žáci zvítězili a vybojovali si tím postup do krajského kola, které se bude konat v Jihlavě 25. 11.
NEWTECH 2016
Od 1. do 3. 11. 2016 se 4 žáci oboru Informační technologie zúčastnili na SPŠT v Třebíči mezinárodní soutěže žáků průmyslových škol ve stavění a programování robotů ze stavebnice LEGO MINDSTORMS.
Nové vzory přihlášek ke studiu na SŠ
Od školního roku 2016/2017 se mění některé okolnosti přihlašování uchazečů k přijímacímu řízení a průběh přijímacího řízení. Změny se týkají přihlášek ke střednímu vzdělávání ve školách všech zřizovatelů.
Projekt Play Train
Mezinárodního projektu "Pukec hra pro všechny – Play Train“ se účastní 20 studentů oboru truhlář z německé školy Reichspräsident – Friedrich – Ebert – Schule, také 8 studentů dřevařských oborů a 4 studenti oboru Informační technologie z naší školy.
III. Svatohubertská mše svatá v Kamenici nad Lipou
Dne 29. 10. 2016 Družina mladých myslivců při SPŠ a SOU Pelhřimov, pracoviště Kamenice nad Lipou, pořádala v pořadí již třetí Svatohubertskou mši svatou.
Nadešel čas přemýšlet o dalším vzdělání
Školní rok sice začal teprve nedávno, ale pro žáky devátých tříd základních škol je nejvyšší čas přemýšlet o další škole a vhodném budoucím oboru.
AMOK – útok šíleného střelce
V úterý 25. října před podzimními prázdninami se u nás ve škole konalo taktické cvičení Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina.
Návštěva táborského divadla
18. října navštívili žáci MS 2, ITS 2 a IT 3 táborské divadlo Oskara Nedbala, aby v podání plzeňského Divadla Alfa zhlédli komedii „Lékařem proti své vůli“ francouzského autora Moliéra (Jeana Baptista Poquelina).
Pelhřimovský kulturní dům Máj se stal zastávkou evropské multimediální preventivní show The Action New Generation, která se zaměřuje především na budoucí a začínající řidiče.
Exkurze dřevařských oborů do firem regionu
Dne 18. 10. 2016 se konala exkurze oborů Truhlář a Operátor dřevařské a nábytkářské výroby do odborných firem.
72 hodin 2016
Stejně jako předchozí roky tak i letos se naši studenti zapojili do projektu „72 hodin“, tentokrát s podtitulem „POMÁHÁM, PROTOŽE CHCI“.
Exkurze Osvětim a Březinka
Mezinárodní strojírenský veletrh Brno
Podzimní turnaj Juniorů ve hře CARROM
Dne 7. 10. 2016 se konal Podzimní turnaj Juniorů ve hře CARROM na soukromém gymnáziu v Letohradě. Naší školu reprezentovalo 5 žáků.
Celostátní setkání učňovské mládeže
Dne 21. 9. 2016 proběhlo v Praze na Vítězném náměstí celostátní setkání učňovské mládeže Machři roku 2016. Soutěžilo se ve třech oborech – obkladač, malíř natěrač a truhlář.
Návštěva z Fritzlaru
V týdnu od 11. 9. do 17. 9. 2016 navštívili naši školu žáci z oboru Farmář z partnerské školy ve Fritzlaru v SRN, jednalo se o sedm chlapců a jednu dívku za doprovodu Dr. Angeliky Mathé.
Soutěž Oděv a textil 2016
Dne 15. 9. 2016 se naše studentky oboru Oděvní technik rozjely do Liberce na 3. ročník mezinárodní soutěže Oděv a textil aneb „Setkání odborníků na akademické půdě“.
Mistrovství České republiky v soutěžní orbě 2016
Ve dnech 16. – 17. 9. 2016 proběhlo v Peruci na Lounsku 43. mistrovství ČR v orbě. SPŠ a SOU Pelhřimov, pracoviště Kamenice nad Lipou, měla již tradičně v celostátní soutěži zastoupení.
V pondělí 19. 9. se na stadionu v Pelhřimově sešla tři atletická družstva středních škol. Obě naše neúplná družstva – chlapci i děvčata - skončila na 3 místě. Chlapců závodilo 10 a děvčat 9. Někteří z nich vybojovali medailová místa...
Nefunguje vám přihlášení do online žákovské knížky?
Online jídelníček a objednávání stravy
Možnost objednat si stravu přes internet nyní můžete využít v jídelně v Pelhřimově i v Kamenici.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru