Logo

Dožínky 2017

V sobotu 2. září 2017 proběhly na pelhřimovském náměstí tradiční dožínky, jako oslava práce zemědělců k ukončení žňových prací. Jednou z expozic, které byly zaměřeny především na zemědělství a potravinářství, byl i stánek SPŠ a SOU Pelhřimov.
Dožínky 2017

Návštěvníci dožínek si zde mohli otestovat svoje znalosti při rozpoznávání semen a rostlin různých obilovin, větviček listnatých stromů a některých druhů lení zvěře a jejich paroží. Zájemci si také mohli vyzkoušet svoji pracovní zručnost při vytváření různých výrobků umotaných ze sena nebo při dojení na modelu kravského vemene.

Velkým lákadlem, především pro mužskou část návštěvníků, byla vystavená souprava traktoru s otočným dvouradličným pluhem, se kterým se náš žák učebního oboru Zemědělec – farmář Dušan Mihalik stal juniorským mistrem České republiky v soutěžní orbě pro rok 2016.

Obdobnou akci jsme s naším stánkem absolvovali také 8. 9. 2017 na jihlavském náměstí, kde Kraj Vysočina pořádal Den s Krajem Vysočina, jako podporu zemědělského vzdělávání. Pořadatelé přehlídky přizvali nejenom střední školy vyučující zemědělské a potravinářské obory, ale i podnikatele a firmy zabývající se zemědělstvím, lesnictvím, gastronomií a ochranou přírody. Velký zájem o různé aktivity v jednotlivých stáncích byl především ze strany žáků mateřských a základních škol, ale i u dospělých návštěvníků.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru