Logo

Dvojitý úspěch našich „ajťáků“ v projektu „Kraje pro bezpečný internet (KPBI)“

V pátek 27. ledna 2017 se v krajském sídle v Jihlavě konalo vyhlášení soutěží projektu KPBI.

Slavnostní vyhlášení se konalo za účasti ministryně školství, mládeže a sportu Kateřiny Valachové, hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové.

První soutěží byl znalostní kvíz o problematice elektronické bezpečnosti, do něhož se v celém Česku zapojilo téměř 30 tisíc žáků. V Kraji Vysočina to bylo téměř 4 tisíce zúčastněných a z nich se v Kvízu PLUS na prvním místě v kraji umístil náš žák 3. ročníku oboru Informační technologie Patrik Růžek. Na výborném čtvrtém místě se dále umístila i Patrikova spolužačka Šárka Razimová. Vítězstvím v krajském kole si Patrik zajistil postup do celorepublikového finále, které se uskuteční v Praze 7. února, při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu.

Druhou soutěží byla kreativní soutěž „ICT nás neděsí aneb bezpečně v kyberprostoru“, ve které žáci vytvářeli videa a plakáty k problematice bezpečnosti na internetu. Z 80 přihlášených prací porota ve středoškolské kategorii za nejlepší plakát Kraje Vysočina vybrala dílo našeho žáka Jana Korbela (také z třídy IT3).

Všichni ocenění obdrželi diplomy a věcné ceny od Kraje Vysočina, sdružení CZ.NIC a společnosti Autocont (mobilní telefony, knihy, ručníky nebo drobnou elektroniku apod.).

Našim „ajťákům“ gratulujeme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci školy a oboru. Poděkování patří i ostatním žákům školy, kteří se na podzim aktivně zúčastnili soutěžního kvízu projektu KPBI. A že Vás bylo! Celkem 328, což je největší absolutní počet zúčastněných žáků z jedné školy v Kraji Vysočina a 6. místo v celorepublikovém srovnání škol.