Logo

Enersol 2017

Již v 13. ročníku environmentálního vzdělávacího a soutěžního projektu ENERSOL opět naše škola zaznamenala úspěch.
Enersol 2017

Dne 16. 2. 2017 proběhlo v SPŠT TŘEBÍČ krajské kolo. Kromě soutěžících, koordinátorů prací a ředitelů škol, se jako hosté soutěže zúčastnili radní kraje Vysočina pro školství Ing. Jana Fialová, senátor RNDr. Miloš Vystrčil, prezident a manažer projektu ENERSOL Ing. Jiří Herodes.

V letošním ročníku naši školu reprezentovali práce ve dvou kategoriích. V kategorii ENERSOL a INOVACE soutěžil Tomáš Váňa, student třetího ročníku oboru dopravní prostředky, s prací „Je výměna staršího zachovalého vozila za nové ekologický nebo teroristický čin pro naši planetu?“. Koordinátorem projektu byl Ing. Bc. Jaromír Vytiska. Dalším soutěžícím byl tandem Jana Pavlátová a Filip Hromádko, studenti třetího ročníku oboru informační technologie, s prací „Desková hra – kam s odpadky?“, která soutěžila v kategorii ENERSOL a POPULARIZACE. Koordinátorem projektu byl Bc. Petr Burda.

V obou kategoriích jsme dosáhli nebývalého úspěchu. Tomáš Váňa se ve své kategorii umístil na druhém místě, Jana Pavlátová s Filipem Hromádkou získali místo první. Tímto umístěním se nominovali do sedmičlenného družstva, který bude reprezentovat kraj Vysočinu v celostátním kole. Pořadatelem národního kola bude SPŠ a SOU Pelhřimov v termínu 14. 3. – 15. 3.2017. Našim soutěžícím přejeme hodně štěstí a úspěch, jak v jednotlivcích tak i celému družstvu.

Chtěla bych poděkovat všem studentům i těm, kteří nepostoupili do krajského kola (Vojtěch Koutný) za jejich úsilí při zpracování svých projektů. Velké díky také patří koordinátorům prací a všem, kteří nám pomáhali s realizací jednotlivých projektů – Mgr. Věra Havlová, Mgr. Oldřich Spálovský, Ing. David Reinhart, Mgr. Tomáš Jirsa, Lukáš Tříska.

Mgr. Šárka Třísková

 

Související: fotogalerie.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru