Logo

Exkurze do Národního technického muzea Praha

Dne 18. prosince 2018 navštívili žáci třídy 2. AOZ a 3. AUZ z Kamenice nad Lipou Národní technické muzeum v Praze na Letné.
Exkurze do Národního technického muzea Praha

K vidění je několik rozsáhlých expozic, např. Doprava, Tiskařství, Hutnictví, Technika v domácnosti, Astronomie, Fotografie a další.

Expozice historie dopravy v tzv. „dopravní hale“ poutá tradičně největší pozornost návštěvníků. Svět staré techniky promlouvá zde zvlášť působivě. První automobily poháněné spalovacím, ale také parním motorem, vývojová řada motocyklů od konce 19. století do současnosti, ukázky železniční techniky, letadla zavěšená od stropu, počínaje košem plynového balonu, přes kluzák Igora Ericha, Kašparův letoun, s nímž vykonal dálkový přelet, unikáty historických letadel, sportovní letouny Zlín Z XIII, Z 50 L a desítky dalších, to vše vytváří bizarní a neopakovatelnou atmosféru jakéhosi chrámu techniky, v němž mají své slovo jak proslulé a dokonalé stroje, které se osvědčily, tak i mechanismy dokumentující omyly či slepé uličky techniky.

Expozice v samostatných příbězích ukazuje celý historický vývoj automobilové, motocyklové, cyklistické, letecké a lodní dopravy a v kratších exkurzech pak i úseky z dějin železniční dopravy a vývoje hasičské techniky na území České republiky, a to jak stroji u nás vyrobenými, tak i dovezenými ze zahraniční a na našem území provozovanými.

Další zajímavé informace můžete získat na webu www.ntm.cz.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru