Logo

Exkurze dřevařských oborů do firem regionu

Dne 18. 10. 2016 se konala exkurze oborů Truhlář a Operátor dřevařské a nábytkářské výroby do odborných firem.
Exkurze dřevařských oborů do firem regionu

První navštívenou firmou byla Impregnace Soběslav s.r.o., která je společností působící v oblasti dřevozpracujícího průmyslu. Svým výrobním programem se specializuje zejména na výrobu a tlakovou impregnaci dřevěných sloupů a pražců pro přední energetické, telekomunikační společnosti a železniční dráhy. Svou činnost v oblasti impregnace doplňuje o výrobou palisád pro potřeby zejména zahradní architektury.

Druhou navštívenou firmou byla Dřevovýroba Václav Vaněk s.r.o.. Produkce firmy je založena na zpracování sériových zakázek podle požadavků zákazníků a na vlastním výrobním programu bytových doplňků, zahradních dekorací a dětských hraček dodávaných obchodním řetězcům a obchodníkům ve významných sériích nebo i jednotlivě přímo konečným zákazníkům. Výrobky jsou určené pro tuzemský i zahraniční trh.

Třetí navštívenou firmou byla skupina ELK, která staví již více než 30 let montované dřevostavby a srubové domy a vytvořila již pro tisíce rodin jejich domov. Domy ELK jsou "domy pro život", ve kterých se jejich obyvatelé cítí stále dobře. Rodinné domy ELK nabízejí dostatek prostoru pro jakkoliv velkou domácnost. Svůj dům pro život si ze široké nabídky montovaných domů vybere například bezdětný pár, vícečlenná rodina, ale také vícegenerační rodina. Koncern ELK je rakouský rodinný podnik, a s velkým počtem závodů a poboček a nabyvatelů licence je úspěšný i mezinárodně. Skupina ELK je číslo jedna na evropském trhu dřevostaveb a srubů. Rodina Weichselbaumů, která se začala zabývat prodejem montovaných a srubových domů již v roce 1970, zaručuje osobně nejvyšší kvalitu, vynikající poměr mezi cenou-výkonem a rozsáhlý servis.

Exkurze se zúčastnilo 33 žáků a 3 pedagogové. Za obory Dřevo předseda Ing. Rostislav Kostka Ph.D..

Fotografie naleznete na stránce: http://spssou-pe.cz/fotogalerie/?id=40

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru