Logo

Exkurze Osvětim a Březinka

Exkurze Osvětim a Březinka

Ve středu 12. října 2016 se necelá stovka žáků zúčastnila exkurze do koncentračních táborů v Osvětimi a Březince, doprovázelo je jedenáct pedagogů.

Na cestu se vydaly dva autobusy, první v brzkých ranních hodinách, druhý v době počátku školního vyučování. Obě výpravy doprovázeli delegáti brněnské cestovní kanceláře, kteří během cesty sdělovali zajímavosti o Polsku. První skupina dorazila do Osvětimi kolem deváté hodiny, druhá v půl druhé odpoledne.

Před vstupem do tábora museli všichni projít bezpečnostní kontrolou. V objektu tábora pak dostali sluchátka, mohli se tak bez problémů seznámit s výkladem průvodce. Účastníci exkurze se dozvěděli mnoho zajímavých a poučných informací, uvědomovali si prostřednictvím vyprávění konkrétních lidských osudů a zhlédnutí vystavených exponátů tehdejší utrpení.

Další část exkurze směřovala do Březinky, návštěvníci např. stáli v místech, kde se rozhodovalo

o osudu transportovaných lidí, podívali se do „baráků“, ve kterých lidé žili. Emoce vzbudil i dům určený pro děti.

Prohlídce, jež probíhala jak návštěvou vybraných bloků, tak i komplexním seznámením se zástavbou tábora, sice počasí příliš nepřálo, ale čím byly podmínky drsnější, tím sugestivněji na zúčastněné pobyt v koncentračním táboře působil. Několikahodinová prohlídka se tak stala významným doplněním běžných hodin dějepisu.

Fotografie z výletu naleznete na stránce: http://spssou-pe.cz/fotogalerie/?id=19#prettyPhoto

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru