Logo

Hello from Ireland Once Again

Týden pobytu je za námi a my znovu zdravíme z Irska. Co se od našeho prvního příspěvku změnilo? Městečko už známe téměř jako své vlastní boty, irská angličtina se pro nás stává mnohem srozumitelnější a všichni už také za sebou mají 4 dny práce ve firmách.
Hello from Ireland Once Again

Pracovní náplň je rozmanitá. Někdo třeba pracuje ve firmě, která vyrábí linky na balení potravin, někdo vyhledává a zpracovává aplikace pro firmu, zabývající se zdravým životním stylem, jiní IT studenti pracují pro místní komunitní centrum. Strojaři zase například připravují polotovary k následnému obrábění, obsluhují CNC frézky a soustruhy a provádějí kontrolu hotových kusů. No a kadeřnice samozřejmě (kromě úklidu a leštění zrcadel) zkrášlují hlavy místním ladies. Jedno ale mají, jak se zdá, všechny firmy společné: příjemné spolupracovníky, kteří se našim studentům snaží ve všem vyjít vstříc.

Kromě toho jsme o víkendu absolvovali dva krásné výlety, během nichž jsme vystoupali na horu Knocknarea vysokou celých 301 metrů (ale pozor, stoupání od moře, tedy z 0 metrů!) a k úlevě našich učitelů nepopadali z útesů Slieve Leagues vysokých přes 600 metrů. No a počasí? Většinu času irské, tedy déšť a vítr, jen na ty výlety nám naštěstí ukázalo i svou přívětivou tvář.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru