Logo

Mistrovství České republiky v soutěžní orbě 2016

Ve dnech 16. – 17. 9. 2016 proběhlo v Peruci na Lounsku 43. mistrovství ČR v orbě. SPŠ a SOU Pelhřimov, pracoviště Kamenice nad Lipou, měla již tradičně v celostátní soutěži zastoupení.
Mistrovství České republiky v soutěžní orbě 2016

Celkem startovalo 38 závodníků v několika kategoriích a naši reprezentanti se ve velmi silné konkurenci zkušených oráčů neztratili. V kategorii dvouradličných otočných pluhů obsadil Dušan Mihalik (PO1)  3. místo, čímž si zajistil i nominaci na mistrovství Evropy ve Švýcarsku v roce 2017. Druhý náš zástupce, Monika Janošťáková (AOZ3), která soutěžila v klasických dvouradličných pluzích, obsadila v celkovém pořadí 6. místo. Ve společném hodnocení juniorů v obou kategoriích obsadil Dušan Mihalik 1. místo a obhájil titul juniorského mistra republiky. Vynikající výsledek našich oráčů v juniorské kategorii podtrhla 2. místem Monika Janošťáková.

Za předvedený výkon a umístění si oba dva zaslouží velkou gratulaci. Poděkování dále náleží i jejich trenérům panu Rukavičkovi a panu Cinkovi, kteří je pro tuto soutěž velmi dobře připravili.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru