Logo

Mistrovství v orbě Kraje Vysočina 2018

V pátek 4. 5. 2018 proběhl na pozemcích firmy AGRONOVA M & P, spol. s r.o., Kamenice nad Lipou a školního dvora pracoviště v Kamenici nad Lipou 1. ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina.
Mistrovství v orbě Kraje Vysočina 2018

Soutěžilo celkem 13 oráčů v kategorii klasických jednostranných dvou a tříradličných pluhů, dvou a víceradličných otočných pluhů a orba historickou technikou. Hodnoceno bylo řemeslné provedení orby v několika hlediscích, jako je rovnost brázdy, hloubka orby, stejnoměrnost skýv v brázdě, těsné zaklopení skýv bez viditelných rostlinných zbytků, žádné stopy po kolech traktoru a celkový vzhled zoraného pozemku...

Mezi většinou zkušených oráčů se neztratili ani reprezentanti naší školy, žáci učebního oboru Zemědělec – farmář. V kategorii klasických jednostranných pluhů se umístil Filip Semorád na 3. místě a hned za ním skončil Michal Vorel. Petr Šteidl obsadil v kategorii otočných pluhů 3. místo.

Součástí soutěže v orbě byla i výstava zemědělské techniky, osobních a užitkových automobilů, které se zúčastnilo celkem 14 vystavovatelů.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru