Logo

Na zkušenou do Irska

V neděli 10. 3. 2019 brzo ráno začala dlouhá cesta na místo naší pracovní stáže ve firmách v Irsku. Po jízdě autobusem do Prahy a anabázi v pražské MHD jsme se letecky přepravili do Dublinu.
Na zkušenou do Irska

Odtud nás další autobus dovezl na místo našeho působení - do městečka Sligo na severozápadě Irské republiky.

V naší třináctičlenné skupině studentů 3. ročníku převažují zástupci strojírenských oborů (ST, MS a Z), avšak účastní se také tři budoucí IT odborníci. Ubytováni jsme po dvojicích či trojicích v místních rodinách, pobyt i cesta jsou hrazeny z programu Erasmus+. Pokud splníme všechny náležitosti, stáž nám navíc bude školou uznána jako odborná praxe.

V pondělí jsme ještě nebyli v práci, zúčastnili jsme se úvodního meetingu s prezentací v kanceláři pořádající organizace Your International Training a pak procházky po centru a hlavních zajímavostech města.

Trochu nás překvapily dvě věci - březnové počasí, o kterém Irové s oblibou říkají, že se vystřídají všechna roční období během jediného dne, a pak nesmírně přátelské chování nejen hostitelských rodin, ale i úplně cizích lidí třeba při nákupu v obchodě. Většina z nich s vámi s úsměvem a ráda prohodí pár slov o počasí i o vaší zemi, což je dobrá příležitost procvičit angličtinu.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru