Logo

Národní konference ENERSOL 2017 v Pelhřimově

Ve dnech 14. 3. – 15. 3. 2017 se konal v KD Máj 13. ročník národního kola konference ENERSOL 2017, jehož tématy jsou obnovitelné zdroje energie, snižování energetické náročnosti a omezování emisí v dopravě.
Národní konference ENERSOL 2017 v Pelhřimově

Organizací této konference byla pověřena Asociací Enersol SPŠ a SOU Pelhřimov za podpory Kraje Vysočina a Města Pelhřimova. Slavnostní ceremoniál byl zahájen žáky ZUŠ Pelhřimov hymnou ČR a hymnou ENERSOL.

Soutěž zahájil hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek. Dalšími hosty byli senátor Parlamentu ČR RNDr. Miloš Vystrčil, radní Kraje Vysočina pro školství Ing. Jana Fialová, starosta Pelhřimova Ing. František Kučera, zástupci MŠMT, MŽP a NÚV.

Do soutěže se zapojilo deset krajů České republiky v kategoriích „Enersol a praxe“, „Enersol a inovace“ a „Enersol a popularizace“.

Naše škola měla v sedmičlenném družstvu Kraje Vysočina zastoupení ve dvou kategoriích. Žákyně Jana Pavlátová a žák Filip Hromádko soutěžili v kategorii „Enersol a popularizace“ s projektem „Desková hra – kam s odpadky?“ a žák Tomáš Váňa s projektem „Je výměna staršího zachovalého vozidla za nové ekologický nebo teroristický čin pro naši planetu?“. V kategorii „Enersol a praxe“ získal Kraj Vysočina druhé a sedmé místo, v kategorii „Enersol a inovace“ druhé místo a Jana Pavlátová s Filipem Hromádkem ve své kategorii zvítězili. Ve vědomostním testu se Kraj Vysočina umístil na druhém místě. Po sečtení všech bodů se družstvo Kraje Vysočina umístilo na prvním místě. Všem soutěžícím gratulujeme.

Pro účastníky konference byl připraven doprovodný program s prohlídkou Muzea rekordů a kuriozit, relaxace v bazénu nebo sportovní vyžití na kuželkách. Pro doprovod soutěžících byla uskutečněna odborná exkurze v Pacovských strojírnách a. s., kterou připravil generální ředitel firmy Ing. Ludvík Ješátko.

Na toto národní kolo navazuje mezinárodní konference, která se letos uskuteční ve druhé polovině dubna v Hluboké nad Vltavou.

Děkujeme sponzorům akce Agentuře Dobrý den Pelhřimov a společnosti ELPE s. r. o. Pelhřimov, kteří věnovali ceny pro vítěze a všem, kteří se podíleli na výborné organizaci národního kola.

Související: fotogalerie, video na i.vysocina.cz (od času 1:45)

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru