Logo

Od myšlenky k výrobku (2014)

Od myšlenky k výrobku (2014)

Cílem projektu Od myšlenky k výrobku reg. číslo CZ.1.11/3.4.00/27.01345, schváleného v rámci ROP Jihovýchod, je modernizace vybavení v centrech technického vzdělávání Kraje Vysočina v celkové hodnotě cca 57 mil. pro:
– Střední průmyslovou školu a Střední školu technickou v Jihlavě,
– Střední průmyslovou školu a Střední odborné učiliště Pelhřimov,
– Střední průmyslovou školu Třebíč,
– Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu Žďár nad Sázavou,
– Střední školu technickou Žďár nad Sázavou
a vytvoření lepších předpokladů pro přípravu žáků na odbornou praxi ve firmách a na jejich snazší zapracování ve firmách po nástupu do zaměstnání.

Projekt je spolufinancován z prostředků ROP Jihovýchod (ve výši 48,7 milionu korun), Kraje Vysočina a zapojených středních škol (celkem 8,6 milionu korun).

Pro SPŠ a SOU Pelhřimov se jedná o vybavení a zaškolení odborných učitelů teorie a praxe v hodnotě cca 12 mil. Kč. V rámci tohoto vybavení škola získala čtyřosý produkční CNC soustruh a CNC frézku, které se pořídily v návaznosti na již dříve instalovanou výukovou CNC učebnu, za účelem získání dovedností a zkušeností z reálných pracovních podmínek CNC strojů. Dále škola získala 3D scanner pro bezdotykové 3D měření součástí a snímání obecných, neznámých 3D tvarů dílců a zařízení do PC (tzv. digitalizace). Předchozí zařízení jsou určena pro obory Mechanik seřizovač a Strojírenství. Další částí vybavení je robotické pracoviště sestávající se ze 2 výukových robotů, dopravníku a senzorů. Účelem je výuka programování pohybů robotů. Součástí tohoto robotického pracoviště je počítačová učebna určená pro simulaci programování a elektro učebna s vybavením pro měření snímačů. Robotické pracoviště je určena pro žáky oboru Mechanik elektrotechnik, Elektrikář a Mechanik seřizovač.

Související: fotogalerie.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru