Logo

Praktická výuka

Praktická výuka - Pelhřimov

dílny na ulici KřemešnickáPraktická výuka probíhá v moderně vybavených nově rekonstruovaných odborných učebnách a dílnách. Žáci se zde mohou plně věnovat svému odbornému růstu dle svého oboru. Pro každý obor jsou připraveny určité novinky.

praktická výuka strojírenských oborůŽáci strojírenských oborů pracují v odborných učebnách vybavených CNC technikou spojených s počítačovou učebnou a s návazností na robotizaci. Dále se pak učí v učebně s mechatronickými systémy, spojené s další počítačovou učebnou. Vedle toho využívají dílny s bohatým konvenčním strojním vybavením pro obrábění (soustruhy, frézky, vrtačky, brusky, obrážečky), zařízeními pro tváření (nůžky, ohýbačky, zakružovačky) a svařovnou s moderními svářecími zdroji vedle oceli i na nerez a hliník. Samozřejmostí je používání speciálních nástrojů či mnoho typů ručního elektrického nářadí.

praktická výuka elektrooborůŽáci elektrooborů využívají odborné učebny vybavenými pracovními stoly s regulovatelnými zdroji 0-30 V, zásuvkami na 24V a 230V. Dále jsou vybaveny moderní měřící technikou – digitálními multimetry, generátory, čítači, analogovými a digitálními osciloskopy. Pro automatizaci je k dispozici PC učebna, která obsahuje PLC (programovatelné automaty), frekvenční měniče, krokové motory, mechatronické systémy a prvky pro zabezpečovací zařízení budov. Pro výuku automatizace v rodinných domech a v průmyslových objektech slouží pracoviště „moderní elektroinstalace“ (ovládání světel, žaluzií, audio…) po datové sběrnici.

praktická výuka oborů pro zpracování dřevaŽáci oborů pro zpracováním dřeva se učí na odborné strojové dílně vybavené moderními stroji jako jsou spodní frézka, srovnávačky, protahovačky, formátovací pily, okružní a pásová pila, širokopásová egalizační bruska, dlabačky, velkorozměrový rámový lis. Rovněž pracují s velkou škálou sortimentu ručního elektrického nářadí a speciálními nástroji pro současný stav jako jsou frézy pro eurookna a rámových dveří. Samozřejmostí je práce na CNC frézce s návazností na softwarovou tvorbu a generováním přes CAD/CAM.

praktická výuka oboru ProdavačŽáci oboru Prodavač mají k dispozici odbornou učebnu s pokladními a skladovými systémy s řízením přes počítač.

praktická výuka oboru KadeřniceKadeřnice provádí odborný výcvik ve dvou moderně zařízených kadeřnictvích i pro veřejnost (z toho jedna se nachází v ulici Friedova). Provozovny jsou moderně vybaveny zařízeními pro úpravu vlasů jako jsou Climazon či Wellapor. Vedle toho žáci pracují s mnoha přístroji na střihání, žehlení a jiné. Samozřejmostí je práce na grafickém softwarovém návrhu s pomocí počítače, stejně jako pokladním a skladovým systémem.

praktická výuka oboru Dopravní prostředkyŽáci oboru Dopravní prostředky se zaměřením naSilniční dopravu provádí praktické vyučování za pomocí čtečky paměti závad a přístroje na seřizování motorů Paltest od ATAL Multi Diag. Dále používají přístroj na měření emisí, zařízení pro měření geometrie náprav, válcovou zkušebnou brzd, přístroj na seřizování světlometů světel, zařízení na seřizování naftových motorů. Měření se provádí na moderních pomůckách jako je automobil Škoda Superb, motory Fabia a jiné.

praktická výuka oboru Informační technologieŽáci oboru Informační technologie zde provádí praktickou výuku údržby zařízení PC komponentů, jejich periférií a montáže datových sítí. Využívají počítačovou učebnu pro výuku některých softwarů.

praktická výuka oboru Oděvní technikŽákyně oboru Oděvní technik nabývají praktické znalosti a dovednosti v ulici Friedova s vybavením různých typů textilních strojů a zařízení, účastní se i módních přehlídek s mnoha úspěchy.

 

Praktická výuka - Kamenice nad Lipou

Odborný výcvik na pracovišti v Kamenici nad Lipou probíhá převážně na vlastních pracovištích dílen v Masarykově ulici a na školním dvoře ve Lhotecké ulici.

dílna pro praktickou výuku v Masarykově uliciV dílnách v Masarykově ulici, které jsou součástí areálu školy, jsou dílny ručního a strojního obrábění, svařovna svářečské školy s moderními svářecími zdroji pro výcvik ve svářečských kurzech svařování v ochranné atmosféře, svařování elektrickým obloukem obalovanou elektrodou a řezání kyslíko-acetylénovým plamenem. V areálu školy je také autoservis s certifikovanou stanicí měření emisí, kde žáci 2. a 3. ročníku učebního oboru Mechanik opravář motorových vozidel provádějí běžné opravy motorových vozidel a přípravu vozidel na kontrolu v STK. V horním patře budovy dílen je cvičná kuchyně a dílna šití pro zajištění odborného výcviku děvčat v učebních oborech Zemědělec – Farmář a Ošetřovatel.

dílny ve školním dvoře ve Lhotecké uliciOdborné dílny ve školním dvoře na Lhotecké ulici slouží především pro výuku opravárenských činností při opravách zemědělských strojů a motorových vozidel. Pro výcvik žáků učebního oboru Zemědělec – Farmář má škola pronajaté pozemky, část odborného výcviku probíhá na pracovištích smluvního Školního závodu ZD Kalich Kamenice nad Lipou.

Dále jsou pro odborný výcvik využívána smluvní pracoviště spolupracujících firem:

 • Edscha Automotive s.r.o., Kamenice nad Lipou
 • Autosalon Jiří Souček s.r.o., Jindřichův Hradec
 • SOME s.r.o., Jindřichův Hradec
 • Truck Servis Kratochvíl s.r.o., Jindřichův Hradec
 • Detail CZ s.r.o., Žirovnice
 • Strojírny místních drah s.r.o., Kamenice nad Lipou
 • IROMEZ s.r.o., Pelhřimov
 • FOPO II s.r.o., Pelhřimov
 • CIME s.r.o., Pelhřimov
 • Dětský domov Kamenice nad Lipou
 • Farní charita Kamenice nad Lipou

Součástí učebních osnov učebních oborů Mechanik opravář motorových vozidel, Opravář zemědělských strojů a Zemědělec – farmář je výuka a výcvik k získání řidičských oprávnění skupiny T, B a C. Pro výcvik v řízení vozidelvšech skupin využívá škola vlastních výcvikových vozidel.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru