Logo

Projekt Flipkicker (2017)

Mezinárodního projektu ,,Flipkicker“ se účastnilo 12 studentů oboru truhlář z německé školy Reichspräsident – Friedrich – Ebert – Schule www.e-g-p.org a 6 studentů dřevařských oborů z naší školy.
Projekt Flipkicker (2017)

Samotný projekt probíhal v truhlářských dílnách v Hombergu (Efze) SRN. Studenti společně zhotovovali 6 kusů dřevěné hry Flipkicker pro děti ze základních škol. Zvoleným materiálem byli masivní modřín a překližka. V mezinárodních týmech pracovali 2 němečtí a 1 český student. Komunikačním jazykem byla angličtina a němčina.        

Do německého města Homberg (Efze) jsme přijeli přes Drážďany. Po příjezdu jsme se ubytovali v hotelu Felsenkeller. Po ubytování byl zahájen samotný projekt. Nejdříve studenti utvořili mezinárodní skupiny - týmy, jejichž úkolem bylo společně vyrobit dřevěné rámy. Každá skupina obdržela výkresy i připravený materiál. Odpoledne jsme navštívili místní firmu Ehring, Kindermobel, která se zabývá výrobou dřevěného nábytku a hraček pro děti.

V úterý jsme absolvovali pěší tůru po břehu jezera Edersee, zakončenou společnou večeří ve Fritzlaru. Ve středu žáci dokončili výrobek. Odpoledne ještě absolvovali exkurzi ve firmě Glass-energy. Ve čtvrtek byli žáci dřevařských oborů na odborné praxi ve firmách s kolegou ze skupiny. Navečer jsme společně povečeřeli. V pátek dopoledne jsme slavnostně předali výrobky dětem ze základních škol a po obědě jsme vyrazili domů.

Velmi děkujeme za podporu panu řediteli, Česko-německému fondu budoucnosti, Kraji Vysočina a městu Pelhřimov.

Rostislav Kostka, David Reinhart, Věra Tokarčíková

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru