Logo

Projekt Českoněmeckého fondu budoucnosti

Spolupráce v rámci Projektu Českoněmeckého fondu budoucnosti a SPŠ a SOU Pelhřimově s partnerskou školou Fritzlar – Hesensko, SRN.
Projekt Českoněmeckého fondu budoucnosti

V měsíci září se uskutečnila další, již třetí výměna žáků z SRN, města Fritzlaru u nás v SPŠ a SOU Pelhřimov, pracoviště Kamenice nad Lipou. Žáci z německé partnerské školy navštívili naši školu na odborný výcvik, exkurze a poznávání našeho kraje a kultury.

Děkujeme tímto firmě Agra Deštná, kde mohli prožít praxi, jak v živočišné výrobě, v rostlinné výrobě a zahradnictví. Skupiny žáků složené z německých a českých žáků pracovali v časově rozdělených úsecích na všech odborných pracovištích.

V rámci programu byl nejen odborný výcvik, ale také návštěva zámku Červená Lhota, zámek a muzeum v Kamenici nad Lipou, prohlídka školy a úseků s odborným výcvikem, exkurze do Agrodružstva  Počátky a Agrostroje Pelhřimov. Krásné počasí přispělo i k možnosti využít volné chvíle na koupání v lomu Antonka.

Letošní návštěva byla o to příjemnější, že žáci z obou zemí se denně viděli i ve volném čase v plném počtu.

Utkání v bowlingu bylo velice příjemné prožití podvečera, večeře na rozloučení s vedením školy byla bezprostřední a poučná, protože ze skupiny německých žáků byla i dívka z Jihoafrické republiky, která vyprávěla o životě a práci, kultuře žití v této zemi.

Po rozloučení na táborském nádraží, kam jsme je odvezli na vlak na cestu domů, jsme se opět shodli, že to byl velice přínosný týden, jak pro odborné znalosti, tak pro poznání našeho okolí, kultury života a navázání přátelských vztahů, troufám si říci i kamarádských. Budeme se těšit na duben 2019, kdy naši žáci navštíví SRN – Fritzlar.

Věra Tokarčíková a Marie Smrčková
SPŠ a SOU Pelhřimov
pracoviště Kamenice nad Lipou

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru