Logo

Projekt Finanční gramotnost do škol 2018

Žáci 3. ročníků se již tradičně zapojili do projektu FInační gramotnost do škol...
Projekt Finanční gramotnost do škol 2018

Žáci 3. ročníků oborů Opravář zemědělských strojů, Mechanik opravář motorových vozidel a Zemědělec farmář v Kamenici nad Lipou se zúčastnili druhé části projektu v tomto školním roce na téma Finanční vzdělávání.

Přednášku pořádala Občanská poradna Pelhřimov a žáky seznámila s vybranou částí této problematiky. Získali informace např. z oblasti finančního plánování, pravidel zodpovědného zadlužování, exekuce, finančních produktů, ochrany spotřebitele, právní pomoci.  Cenným pomocníkem je zdroj informací, např. www.clovekvtisni.cz, www.mesec.cz a také bezplatná pomoc Občanské poradny Pelhřimov, viz www.obcanskeporadny.cz.

Tento projekt, který probíhá ve škole již po několikáté, se setkává ze strany žáků s dobrou odezvou.

O tom svědčí také účast, která byla tentokrát téměř 100 %.

Zkrátka – je fajn být FINANČNĚ GRAMOTNÝ.

A závěrem: „Odměna za to, že se člověk vyzná, je obrovská. A tresty za neznalost finanční ještě nikdy nebyly tak tvrdé.“ Niall Ferguson


I žáci učebních oborů KDP3, TE3 a maturitních oborů MSD3 a ITS3 v Pelhřimově se opět v tomto školním roce zúčastnili pokračování projektu na téma „Finanční gramotnost“ pořádané Občanskou poradnou v Pelhřimově.

Informace získané z oblasti finančního vzdělávání byly jako vždy žáky přijímány s velkým zájmem. Proto je i na místě poděkovat lektorům Občanské poradny za všechny tyto užitečné informace, které nejen rozšíří obzor našim žákům, ale pomohou jim se v této oblasti lépe orientovat.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru