Logo

Seminář Kvalita v automobilovém průmyslu

Společnost Hyundai Motor Manufakturing Czech ve spolupráci se Sdružením automobilového průmyslu, partnerem IQ Industry, pořádala dne 29.3.2017 odborný seminář pro učitele středních škol na téma Kvalita v automobilovém průmyslu.
Seminář Kvalita v automobilovém průmyslu

Semináře se za naší školu zúčastnili učitelé odborných předmětů – Ing. Bc. Jaromír Vytiska, Ing. Jiří Hadrava, p. Ladislav Přeslička a p. Lubomír Březina. Seminář se konal v Průmyslové zóně Hyundai – v Nošovicích poblíž Ostravy.

V úvodu byli seznámeni s historií automobilky, její současnou výrobou a výhledy do budoucnosti. V  Nošovicích se vyrábějí osobní automobily Hyundai ix20, i30, Tucson a chystá se výroba i30 ve verzi kombi. Dále se zde vyrábějí i manuální převodovky pro celý koncern Hyundai.

Následně seminář vedli manažeři jednotlivých oddělení kontroly (kontrola na úsecích lisovna, svařovna, lakovna, finální montáže a výroby převodovek). Seznámili přítomné s tím, jaké kontroly probíhají na jednotlivých úsecích, jaké se vyskytují problémy, jak je řeší a jakými opatřeními předchází výrobním vadám.

Na závěr Semináře byla prohlídka výrobní haly továrny Hyundai v Nošovicích. Začalo se na lisovně, dále přes svařovnu na linku finální montáže vozidel. Lakovna je pro návštěvníky z bezpečnostních a hygienických důvodů nepřístupná. Prohlídka byla zakončena úsekem výroby manuálních převodovek.

Naši učitelé si z exkurze odnesli mnoho poznatků, které budou dále předávat našim žákům.

Zpracoval:

Ing. Bc. Jaromír VYTISKA

Související: fotogalerie.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru