Logo

Svatohubertská troubená mše svatá v Kamenici nad Lipou

Už čtvrtou Svatohubertskou troubenou mši pořádala o minulém víkendu Družina mladých myslivců při SPŠ a SOU Pelhřimov v Kamenici nad Lipou.
Svatohubertská troubená mše svatá v Kamenici nad Lipou

Zahájení proběhlo již tradičně na nádvoří kamenického zámku, kde všechny přítomné přivítal pan Jaroslav Klátil st. a trubači Pražského tria.

            Poté se slavnostní průvod, obohacený o děti z Mysliveckého kroužku Vlčata pod vedením členů MS Kamenice nad Lipou Lukáše Šolce a Jakuba Chaloupka, vydal přes náměstí ke kostelu Všech svatých. Po cestě průvod doprovázeli trubači ZUŠ Kamenice nad Lipou, trubači Vojtěch Vacek, DiS. a  Eliška Skuhrová a před kostelem Trubači OMS Jindřichův Hradec.

            V kostele zahájil mši svatou rytíř Řádu svatého Huberta, pan Jaromír Strouhal, který široké veřejnosti představil historii a smysl práce Řádu svatého Huberta. Celou mši celebroval P. Mgr. Václav Šika a velmi zasvěceně kázal P. Prof. Paedr. ThDr. MUDr. Jaroslav Maxmilián Kašparů, Ph.D., dr. h. c. a doprovázeli trubači Pražského tria.

            Po mši svaté bylo připraveno pro všechny zúčastněné občerstvení na Farské zahradě. Celá akce byla velmi kladně hodnocena širokou veřejností a určitě přispěla k dobré propagaci myslivosti.

            Poděkování patří všem sponzorům, bez kterých bychom nemohli tuto akci uskutečnit.

 

Text: Pavel Hlaváček ml.

Foto: Ludmila Burešová

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru