Logo

Turistický kurz - Sedlice 2017

Letošní turistický kurz proběhl 19. – 23. června za účasti 52 žáků (17 cyklistů a 35 pěších). Opět jsme byli v Rekreačním středisku Želivka, kde se o nás dobře starali.

V pondělí se skupiny pěších a cyklistů přesunuly do kempu, kde se ubytovaly. Po večeři všichni cyklisté ještě jednou nasedli na kola a jeli na přehradu Vřesník (Malá přehrada), kde absolvovali základní vodácký výcvik. Pěší účastníci v téže době zvládli uzlování, topografii, střelbu ze vzduchovky a další tábornické dovednosti. V úterý měla polovina účastníků program v táboře a druhá šla/jela na túru. Pěší poznávali okolí Želiva a cyklisté navštívili Lipnici n. Sázavou. V podvečer proběhlo další kolo vodáckého výcviku, kterého se zúčastnila část pěších. Ve středu zůstala v táboře druhá polovina žáků a první se vydala na túry. Na přehradě se učila druhá část pěších. Všechny nově nabyté (případně znovunalezené) tábornické dovednosti a znalosti všichni zúročili ve čtvrtečním závodě trojčlenných hlídek. Závod měl dvě části. Dopoledne hlídky obešly stanoviště v táboře (střelba ze vzduchovky, azimut, stavění stanu) a odpoledne vystartovaly na vytyčenou trať s dalšími úkoly. Součástí tratě bylo prokázání vodáckého umění jednotlivých hlídek. Večer následovalo vyhodnocení závodu a celého kurzu. Po pátečním úklidu se cyklisté vypravili zpět do Pelhřimova na kolech a pěší do nedaleké Sedlice na autobus.

Za velice vydařený týden a výborně odvedenou práci, bych tímto chtěla poděkovat kolegům - Jiřímu Němcovi, Aleně Štičkové, Jaromíru Vytiskovi, Miroslavě a Vlastimilovi Hanusovým.

Děkuji a těším na další spolupráci na některém z dalších turistických kurzů.

Hlavní vedoucí kurzu Věra Hrubantová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru