Logo

Turistický kurz Sedlice 2018

18. 6. – 22. 6. 2018 - Turistického kurzu, který se opět konal v Rekreačním středisku Želivka, se v letošním roce zúčastnilo 64 žáků. Cyklo variantu si zvolilo 21 žáků a pěší variantu 43 žáků. Poprvé se kurzu zúčastnily cyklistky.
Turistický kurz Sedlice 2018

Od pondělí do středy všichni absolvovali dvě túry. První túrou byl přesun do kempu. Cílem druhé byl pro pěší Humpolec s exkurzí v pivovaru Bernard a pro cyklisty hrad Lipnice. Pěší během obou pochodů zvládli zhruba 40 km. Cyklisté našlapali kolem 100 km.

Kromě túr se žáci během prvních tří dnů učili nebo zdokonalovali v tábornických a vodáckých dovednostech a vyzkoušeli si netradiční aktivity s instruktorem z lanového centra.

Veškeré své snažení zúročili účastníci kurzu ve čtvrtečním závodu tříčlenných hlídek. V první části, která proběhla dopoledne, členové hlídek museli zvládnout stavbu stanu, střelbu ze vzduchovky, vázání uzlů a azimut. Odpoledne je čekala druhá část závodu, v níž zdolali asi 4 kilometrový okruh s úkoly týkající se první pomoci, uzlování, topografie, šifer a pozornosti.

Dění na kurzu jsme zakončili ve čtvrtek vyhlášením výsledků závodu, celkovým vyhodnocení a táborákem.

V pátek jsme zabalili, uklidili a vydali se k domovům.

Na úplný závěr bych z pozice hlavní vedoucí kurzu chtěla ještě poděkovat všem kolegům za výbornou spolupráci…. Děkuji!

Věra Hrubantová

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru