Logo

Úspěch na Zlatém poháru Linde

Ve dnech 24. -26. 4. 2017 se žáci naší školy zúčastnili národní soutěže ve svařování Zlatý pohár Linde, kterou pořádala Střední odborná škola Frýdek-Místek.
Úspěch na Zlatém poháru Linde

V pondělí, po příjezdu do Frýdku-Místku jsme se zaregistrovali a žáci si po skupinách prohlédli pracoviště a vyzkoušeli si nastavení místních svařovacích zdrojů. Po večeři jsme se jeli ubytovat do 38 km vzdálené ubytovny SOŠ Frýdek-Místek v krásném prostředí obce Bílé v Beskydech.

            V úterý ráno proběhlo slavnostní zahájení soutěže a soutěžící se rozdělili podle rozpisu na teoretickou a praktickou část soutěže. V teoretické části odpovídali v testech na 30 otázek z technologie dané metody svařování a na 30 otázek z bezpečnostních ustanovení. Mohli tedy získat celkem 60 bodů. V praktické části bylo jejich úkolem svařit koutový svar ve vodorovné poloze, kde se hodnotil povrch svaru a soutěžící mohl získat 30 bodů a tupý V svar v poloze svislé od spodu nahoru, kde se hodnotil kořen svaru max. 30 body a povrch svaru, který se hodnotil rovněž max. 30 body. Za praktickou část soutěže mohli tedy získat maximálně 90 bodů a za celou soutěž 150 bodů.

            Pro pedagogické doprovody byly v dopoledních hodinách připraveny přednášky zástupců firem Linde Gas, a.s. Ostrava, ESAB Vamberk, s. r. o. a GCE Trade, s. r. o. a v odpoledních hodinách exkurze dle výběru, Studénka-Metal a.s. a Vagonářské muzeum, nebo Frýdek-Místek-Viroplast a Marlenka. Pro soutěžící, čekající na soutěžní úkony byly připraveny třídy s možností připojení k internetu nebo promítání filmů.

            Ve středu od rána jsme měli možnost prohlédnout si prezentace partnerských firem soutěže, Linde Gas, ESAB Vamberk, Fronius, EWM Hightec Welding Sales, BLANCO Profesional CZ, GCE Trade a ZEROSS nakladatelství a ukázky svařování Fronius a řezání plazmou ESAB Vamberk v autodílně školy.

            Po obědě jsme měli možnost prohlédnout si soutěžní svary a porovnat i s jinými soupeři a následovalo slavnostní vyhlášení vítězů.

            Žák 3. ročníku naší školy kamenického oboru Opravář zemědělských strojů, Jiří Pakosta se v národním kole soutěže metodou obalenou elektrodou (MMA) umístil na 2. místě z počtu 28 soutěžících s celkovým počtem 132 bodů, čímž se kvalifikoval do mezinárodního kola soutěže, kde obsadil rovněž 2. místo. Žák 2. ročníku pelhřimovského oboru Strojní mechanik, Adrián Hlava se v národním kole soutěže metodou v ochranné atmosféře tavící se elektrodou (MAG) umístil na 5. místě z počtu 47 soutěžících s celkovým počtem 127 bodů.

            Oběma našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů a děkujeme jim za vynikající reprezentaci naší školy.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru