Logo

Úspěch v celorepublikovém finále projektu „Kraje pro bezpečný internet (KPBI)“

7. února se Patrik Růžek, student 3. ročníku oboru Informační technologie, zúčastnil celorepublikového finále Kvízu Plus projektu „Kraje pro bezpečný internet (KPBI)“.
Úspěch v celorepublikovém finále projektu „Kraje pro bezpečný internet (KPBI)“

Finále se konalo v sídle Krajského úřadu středočeského kraje v Praze, při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu.

Po nezbytné prezenci účastníků se soutěžící přemístili do počítačové pracovny, kde proběhl vlastní Kvíz Plus. Během kvízu soutěžící odpovídali na 20 otázek, mezi kterými byli i velmi odborné otázky z problematiky kybernetické kriminality a online bezpečnosti.  Hodnotil se počet správných odpovědí, v případě shodného počtu bodů rozhodoval čas.

Patrik obsadil v tvrdé konkurenci vynikající 3. místo se ztrátou několika sekund za druhým místem. Vítězem se stal Michal Mrkos z Pardubického kraje, druhé místo obsadil Ondřej Kubal z Plzeňského kraje. Všichni zúčastnění dostali jako cenu poukázku na nákup elektroniky, medailisté pak navíc značkový tablet 2v1.

Předání cen se konalo jako úvodní bod odborné konference Kraje pro bezpečný internet 2017. Ceny předával náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a cestovního ruchu Vít Rakušan za přítomnosti paní Gabrielly Czeh, vedoucí pracovnice Facebooku pro bezpečnostní politiku ve střední a východní Evropě a Václav Koudele ze společnosti Microsoft.

Po předání cen se účastníci celorepublikového finále setkali se streamerem „DeeThane“ a vytvořili společný projekt – video k problematice internetové bezpečnosti.

Patrikovi za skvělý výkon gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci školy a oboru IT.

Související: fotogalerie.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru