Logo

Vánoční sportovně společenský den

Vánoční sportovně společenský den je naší již tradiční předvánoční akcí.

Studenti se místo obvyklých školních povinností prohánějí v tělocvičnách a jiných sportovištích či se účastní klání ve společenských hrách. Učitelé se mění v rozhodčí, zapisovatele a další spoluorganizátory.

V letošní nabídce sportovních turnajů byl volejbal, florbal (v našich tělocvičnách), sálová kopaná, stolní tenis a kuželky (ve sportovní hale). Další sportovní aktivitou bylo bruslení. Ti, kteří dávají přednost nesportovním činnostem, se zapojili do turnaje v carromu, piškvorkách, stolním fotbálku. Nebo si přišli jen tak zahrát různorodou směsici společenských her (v učebnách ve Friedově ulici).

TURNAJE DRUŽSTEV

Volejbalu se účastnila 4 družstva (14 hráčů). Vítězství z loňského roku obhájila třída STD4, na druhém místě byli žáci ze Z2 a místo třetí obsadila MAT4.

Do florbalového boje o medaile se přihlásilo 5 družstev (33 hráčů). Nejlépe si vedla směska tříd STD3+ Z3+MAT4, v závěsu za ní byla dvojice KDT1+MSD2 a zbývající medailovou pozici získala STD4.

Čtyři družstva zápolila ve sportovní hale v sálové kopané (27 hráčů). Nejlépe to s míčem šlo družstvu Zikmundů (směsice tříd), za nimi byla MSD2 a na třetí stupeň pomyslně vystoupala MAT4.

Bitva 12ti dvojic se odehrála ve vestibulu školy a to na stolech. Nejobratnější dvojicí ve stolním fotbálku byli Šimon Adamec a Luboš Morava (Z2), druhé místo obsadila dvojice Patriků – Opitz a Šmídmajer (TEP3) a třetí byla děvčata Anna Chválová se Štěpánkou Ritkovou (KDT1).

TURNAJE JEDNOTLIVCŮ

Čtrnáctičlenná byla startovní listina na turnaji stolních tenistů. Nejúspěšnější byli Radim Šindelář (MM1), Petr Šetek (STD4) a Tomáš Chmelař (KDT1).

Na dvou kuželkářských drahách zápolilo 21 soupeřů. Mezi nimi kraloval Jiří Šindelář (STD4), z druhého místa se radoval Ladislav Janů (ITS2) a třetí si vykoulel jeho spolužák Tomáš Bártů.

Mezi 20ti piškvorkáři nejdovedněji zacházeli s křížky a kolečky Jiří Sedlák (IT1), Štěpán Bodešínský (Z2) a Luboš Sem (Z2).

V méně známé stolní hře Carromu se utkalo 9 chlapců. Všechna tři medailová místo vybojovali spolužáci z MAT3 - Dominik Vlček, Matěj Linhart a Josef Kulík.