Logo

Výlet na Orlí hnízdo

5. září navštívilo téměř padesát žáků naší školy oblast Berchtesgaden, zajímala je proslulá Hitlerova pevnost Kehlsteinhaus (Orlí hnízdo) a Königsee, jedno z nejhlubších a nejčistších jezer střední Evropy.
Výlet na Orlí hnízdo

Orlí hnízdo se  tyčí na skalnatém hřebeni ve výšce 1 834 m. n. m. Cesta na pevnost začala jízdou speciálním autobusem po strmé, cca šest kilometru dlouhé silnici. Po příjezdu na horní parkoviště výpravu čekal průchod tunelem, který je vykládaný mramorem, a následně jízda luxusním dobovým výtahem. Pak teprve se návštěvníci ocitli v honosném sídle, jež bylo vybudováno v letech 1937–1938 jako dárek k Hitlerovým padesátým narozeninám. Zúčastnění si prohlédli původní interiér, Hitler zval na Orlí hnízdo významné návštěvy.

Bylo příznivé počasí, a tak výlet mohl pokračovat procházkou po hřebeni hor směrem ke kříži. Návštěvníci obdivovali výhled na Berchtesgaden a Salcbursko.

Po obědě výletníci absolvovali plavbu po jezeře Königsee na velmi tichém, elektromotorem poháněném člunu. Během plavby  posádka sdělila fakta a zajímavosti o jezeře, dalším bodem jízdy byla hra na trubku s několikanásobnou ozvěnou. Poté výprava zamířila ke kostelu svatého Bartoloměje a uskutečnila procházku po břehu jezera.

Po šestnácté hodině se nadšení turisté vydali na cestu domů.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru