Logo

Výměnná stáž studentů IT Pelhřimov – Bratislava 2017

Ve dnech 12. – 16.6 2016 se uskutečnila první část výměnné stáže studentů oboru Informační technologie. Do partnerské SOŠ Informačných technológií v Bratislavě zavítala skupina našich šesti žáků třetího ročníku oboru Informační technologie.
Výměnná stáž studentů IT Pelhřimov – Bratislava 2017

Detaily o průběhu projektu se můžete dočíst v hodnotící zprávě našich studentů:

„Náš pobyt na Slovensku trval 5 dní, od 12.6 až do 16.6 2017.

První den jsme započali náš výměnný pobyt cestou do partnerské školy v Bratislavě. Po dojezdu na místo určení jsme byli ubytováni na místním internátu a dostali jsme výborný oběd. Hned tento den započal nám předem určený program. Na pořádku dne byla prohlídka historického centra Bratislavy s velmi sympatickou průvodkyní. Pro nedostatek času jsme již nic jiného bohužel nestihli.

Druhý den po snídani jsme vyrazili k přehradní nádrži Gabčíkovo Vodní dílo, kde jsme strávili přibližně hodinu. Poté jsme jeli na divokou vodu a k převoznímu místu mezi Vojkou nad Dunají a Kyselicí. Následně jsme jeli na oběd do školy. Odpolední exkurze pokračovala návštěvou parlamentu a Bratislavského hradu. Den jsme zakončili cestou na internát a osobním volnem.

Třetí den dopoledne jsme strávili praktickou výukou v partnerské škole. Začali jsme prohlídkou odborných učeben s výkladem od jejich mistrů. Nabití novými znalostmi jsme se přesunuli do třídy, kde se nacházel program pro tento den, programování robota Nao a obecné seznámení s networkovými přístroji od Cisco. Po obědě jsme se vydali do vědecko-zábavního centra Aurelium, kde jsme strávili čas až do večeře.

Čtvrtý den začal celkem brzy. První věcí na programu dne byla komentovaná prohlídka ve výrobních halách bratislavské pobočky firmy Volkswagen. Po prohlídce automobilky jsme navštívili zahrady prezidentského paláce. Po obědě následovala dlouho očekávaná plavba lodí po Dunaji na zříceninu hradu Devín, po pořádném výšlapu jsme se stejnou lodí vraceli zpět do Bratislavy. Jsme velice rádi, že jsme se mohli zúčastnit výměnné stáže s naší partnerskou školou. Obohatila nás nejenom v odborných znalostech, ale i kulturně.“

studenti IT3

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru