Logo

Výměnný pobyt žáků SPŠ a SOU Pelhřimov v SRN – městě Fritzlar

15. 4. 2018 – 20. 4. 2018. Již podruhé strávili naši žáci z oboru Farmář týden na farmách v Německu.
Výměnný pobyt žáků SPŠ a SOU Pelhřimov v SRN – městě Fritzlar

Tato výměna probíhá za pomoci Česko – německého fondu budoucnosti.

Součástí programu je práce na farmách s německými žáky, na smluvních pracovištích, protože v Německu vzdělávání probíhá duálně. Mimo jiné se žáci podívají formou exkurze na moderní farmy, poznají partnerskou školu a systém vzdělávání.

K velice pěkným zážitkům přispěl výlet do města Kasselu, kde jsme navštívili horský park Herkules, s úžasným vodopádem, který navrhl italský architekt v 19. století. Po pátečním poledním grilování jsme se se všemi rozloučili, loučení nebylo lehké, protože naši žáci navázali přátelské vztahy s německými žáky.

Týden v Německu proběhl opět perfektně díky paní Dr. Angelice Mathé, která vyučuje zemědělské obory, organizace a přesuny na farmy i plánované akce zvládla opět na výbornou, samozřejmě za podpory vedení školy. Pan ředitel školy Frank Wrezlauk  se s námi osobně setkal a zajímal se o průběh pobytu.

Ráda touto cestou pochválím našich 7 žáků z oboru Farmář, kteří pobyt i přes jazykovou bariéru zvládly dobře a opravdu si to užili, svému řemeslu neudělali ostudu, naopak byli všude chváleni.

Těšíme se na září 2018, kdy k nám do Kamenice nad Lipou přijedou žáci z fritzlárské školy na projektový pobyt.

 

Tokarčíková Věra
vedoucí vychovatel

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru