Logo

Výměnný pobyt žáků z Kamenice v Hessensku

V týdnu od 31. 3. – 5. 4. 2019 se naši žáci z oboru Farmář a Opravář zemědělských strojů zúčastnili výměnného pobytu v Německu – Hessensku. Tento projekt je podpořen Česko – německým fondem budoucnosti.
Výměnný pobyt žáků z Kamenice v Hessensku

Žáci se účastní odborného výcviku s žáky z německé školy Friedrich-Ebert-Schule Fritzlar na jednotlivých farmách v rámci duálního vzdělávání, které je v SRN běžné. Nejen praxe na moderních farmách, které jsou z velké části vybaveny roboty, jak dojícím robotem, tak krmným a přihrnovacím robotem, mají žáci možnost poznat soukromí v rodinách majitelů farem, jak žijí a s jakou zodpovědností přistupují k vedení jejich firem. Žáci zde po dobu pobytu i bydlí.

Nelze nenapsat o přístupu a zacházení se zvířaty, je šetrný, dbají o zdraví zvířat a o prostředí, ve kterém jsou ustájena.

Velké obavy našich kluků z komunikace v cizím jazyce byly potlačeny v momentě přivítání, přirozenosti  chování a přijetí německými kolegy.

Součástí pobytu byly exkurze: Biofarma – výroba mléka a chov slepic a John Deer – zemědělská technika.

Seznámení se s duálním vzděláváním, prohlídka školy a dílen.

Poslední den jsme navštívili univerzitní město Marburg, které je krásné nejen svou architekturou, ale také svou atmosférou.

Nejlepším ohodnocením týdne bylo, když naši kluci při loučení řekli: „Ještě bychom tu zůstali.“

Vrátili jsme se bohatší o zkušenosti a fajn zážitky, a tak to má být.

Tokarčíková Věra a Marie Smrčková

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru