Logo

Výstava Vzdělání a řemeslo 2016

Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov se již poněkolikáté prezentovala na největší přehlídce středního odborného a učňovského školství v ČR.
Výstava Vzdělání a řemeslo 2016

Prezentovali jsme se módní přehlídkou vytvořenou žákyněmi oboru oděvní technik, ale především v celostátních soutěžích konaných přímo na výstavišti v těchto oborech – truhlář, elektro, IT, farmář. Škola se pravidelně umisťuje na předních příčkách různých soutěží, a zde jsme to potvrdili. Zaznamenali jsme zde významné úspěchy v oborech truhlář a elektrikář. Je to úspěch nejen žáků, ale také učitelů a učitelů odborného výcviku, kteří je dlouhodobě a výborně připravují.

 

Truhlář roku 2016 celostátní soutěž

   Naši žáci oboru truhlář získali 1. místo v týmové celostátní soutěži Truhlář roku 2016. Na soutěži nás reprezentovali žáci Jakub Šíp a Jan Mimra. Jejich úkolem bylo vyrobit dřevěný odkládací kontejner na kolečkách. Jelikož se jednalo o poměrně náročný úkol, byla soutěž realizována jako dvoudenní.

Gratulujeme!  

 

Soutěž oborů ELEKTRO

    Za elektrikáře soutěžili Martin Rázek a David Keller a to v zapojení točivých strojů a v zapojení bytové elektroinstalace. V této soutěži David Keller skončil na 3. místě v konkurenci čtrnácti účastníků.

   Za obor slaboproudá elektrotechnika soutěžil Šimon Kordovský, který obsadil vynikající 1. místo. K jeho vynikajícímu umístění mu patří po zásluze naše velké poděkování.

 

Zemědělská olympiáda

Na čtvrtý ročník zemědělské olympiády dorazilo 23 studentů z 12 středních škol. Jak je již tradicí, s organizací soutěže napomáhá Zemědělská fakulta Jihočeské university, konkrétně katedra zootechnických věd. Každý soutěžící absolvuje 10 soutěžních disciplín skládajících se od písemného testu, až po jízdu zručnosti s kolečkem. Naše studentka Monika Janošťáková obsadila celkové 20. místo.

 

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru