Logo

Žáci oboru TRUHLÁŘ úspěšně absolvovali soutěžní týden

Žáci oboru truhlář Jan Mimra a Adam Palán během jednoho týden úspěšně reprezentovali naši školu hned dvakrát.
Žáci oboru TRUHLÁŘ úspěšně absolvovali soutěžní týden

Soutěžní klání započali v úterý 20. 3. 2018, když se zúčastnili Regionální soutěž v odborných dovednostech - Mistrovství republiky oboru Truhlář 2018 na pořádající škole VOŠ, OA a SOUT Chotěboři. Zde porovnali své dovednosti nejen s žáky Kraje Vysočina, ale i se soutěžícími z Jihočeského kraje. Jan Mimra v soutěži jednotlivců obsadil 3. místo. Toto umístění, jako nejlepšího žáka Kraje Vysočina zaručuje Právo reprezentovat Kraj Vysočina v celostátním kole, které se bude konat v dubnu v rámci veletrhu MOBITEX na Výstavišti v Brně. V soutěži družstev jsme obsadili celkově 2. místo.

Úspěšný a náročný týden jsme zakončili ve čtvrtek 22. 3. 2018. Na úseku odborného výcviku v Křemešnické ulici jsme uspořádali jubilejní 15. ročník krajské soutěže oboru truhlář. Čtrnáct truhlářů prokazovalo svoji zručnost i teoretickou znalost svého oboru za podpory Kraje Vysočina a spolupracujících firem.

Letošním tématem bylo zhotovení nosiče na lahve, z masivního bukového dřeva. Odborné soutěže se zúčastnili mladí truhláři ze 7 škol včetně té domácí. Každá škola nominovala dva soutěžící. Konkrétně k nám přijeli žáci ze škol z Chotěboře, Žďáru nad Sázavou, Benešova, Jihlavy, Třebíče a Nového Města na Moravě. Po sečtení bodů z teoretické a praktické části se naši žáci umístili na předních příčkách. Jan Mimra obsadil 1. místo a Adam Palán 4. místo. Na 2 a 3 místě se umístili žáci Matěj Tesař a Radim Tvrdý z VOŠ, OA a SOUT Chotěboř. Soutěžící na 1. až 3. místě obdrželi hodnotné ceny.

Během celého dne měli možnost žáci, pozvaní hosté a pedagogický doprovod vyzkoušet ruční elektrické nářadí firmy Mafell.

Děkujeme všem soutěžícím a pedagogickému doprovodu za účast, organizátorům soutěže za její přípravu a děkujeme všem sponzorům a KrÚ Vysočina za finanční a věcnou podporu. Výhercům BLAHOPŘEJEME!!!

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru