Logo

Zlatý úspěch na Zlatém poháru Linde

Ve dnech 23. -25. 4. 2018 se žáci naší školy zúčastnili národní a mezinárodní soutěže ve svařování Zlatý pohár Linde, kterou pořádala Střední odborná škola Frýdek-Místek.
Zlatý úspěch na Zlatém poháru Linde

V pondělí, po příjezdu do Frýdku-Místku jsme se zaregistrovali a žáci si po skupinách prohlédli pracoviště a vyzkoušeli si nastavení místních svařovacích zdrojů.

V úterý ráno proběhlo slavnostní zahájení soutěže a soutěžící se rozdělili podle rozpisu na teoretickou a praktickou část soutěže. V teoretické části odpovídali v testech na 30 otázek z technologie dané metody svařování a na 30 otázek z bezpečnostních ustanovení. Mohli tedy získat celkem 60 bodů. V praktické části bylo jejich úkolem svařit tupý V svar v poloze svislé od spodu nahoru, kde se hodnotil kořen svaru max. 30 body a povrch svaru, který se hodnotil rovněž max. 30 body. Za praktickou část soutěže mohli tedy získat maximálně 90 bodů a za celou soutěž 150 bodů.

Pro pedagogické doprovody byly v dopoledních hodinách připraveny přednášky zástupců firem Linde Gas, a.s. Ostrava, ESAB Vamberk, s. r. o.  a v odpoledních hodinách exkurze.

Ve středu od rána jsme měli možnost prohlédnout si prezentace partnerských firem soutěže, Linde Gas, ESAB Vamberk, Fronius, EWM Hightec Welding Sales, BLANCO Profesional CZ, GCE Trade a ZEROSS nakladatelství a ukázky svařování Fronius a řezání plazmou ESAB Vamberk v autodílně školy.

Po obědě jsme měli možnost prohlédnout si soutěžní svary a porovnat i s jinými soupeři a následovalo slavnostní vyhlášení vítězů.

Žák 3. ročníku oboru Strojní mechanik, Adrián Hlava se v národním kole soutěže metodou v ochranné atmosféře netavící se elektrodou (MIG) umístil na 1. místě a v mezinárodním kole soutěže na 3. místě. Žák 3. ročníku naší školy obor Strojní mechanik, Martin Kubeš se v národním kole soutěže metodou obalenou elektrodou (MMA) umístil na 12. místě.  Žákyně 3. ročníku oboru Strojírenství, Barbora Davidová se ze zdravotních důvodů neumístila.

Všem našim reprezentantům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů a děkujeme jim za vynikající reprezentaci naší školy.

Související: fotogalerie

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru